A munkáltató és a szakszervezetek képviselői a megállapodás megszületésig nyolc alkalommal tárgyaltak a bérekről, eközben a szakszervezetek egy ötnapos sztrájkot is kilátásba helyeztek, amennyiben a munkáltató nem fogadja el 5,2 százalékos bérkövetelésüket.
A zrt. a bértárgyalások eredményéről közreadott, pénteken az MTI-nek is elküldött hírlevelében a csütörtökön létrejött megállapodásról azt írta: "a tárgyalás során a felek lezárták a még nyitott kérdéseket a 2014. évi bérmegállapodással kapcsolatban", majd megállapodtak abban, hogy április 1-jétől a havi 300 ezer forint alatt kereső munkavállalók bérét 3 százalékkal megemeli, továbbá egységesen bruttó 225 ezer forint cafetéria juttatást kapnak a dolgozók. Ezen kívül a dolgozók egyszeri 30 ezer forint összegű mozgóbért kapnak, amit március végéig kifizetnek, az év végéig történő alapbéresítéséről pedig decemberben egyeztet a munkavállaló a szakszervezetekkel.
"A több mint kétezer munkavállalót érintő 2015. évi bérmegállapodás megteremtette a dél-dunántúli közösségi közlekedés további zavartalan működésének feltételeit" - szögezte le a zrt. hírlevelében.
Dobi István, a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ) elnöke az MTI-nek pénteken elmondta: a Dél-dunántúli Közlekedési Központ Zrt. és a SZAKSZ, valamint a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) Dél-dunántúli Régiós Szervezete által csütörtökön megkötött bérmegállapodás alapján a társaság munkavállalóinak alapbére ez évben átlagosan 5,2 százalékkal növekszik azoknál a dolgozóknál, akik 300 ezer forint alatti keresettel rendelkeznek.
A szakszervezeti vezető szerint ezzel a bérmegállapodással teljesült a SZAKSZ bérkövetelése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.