A lista szereplői összesen 7,05 ezer milliárd dollárnyi vagyont mondhatnak magukénak, szemben az egy évvel korábbi, akkor soha nem látott összegként tálalt 6,4 ezer milliárddal (az egy főre jutó vagyon viszont 60 millióval elmarad az egy évvel korábbitól, szerény 3,86 milliárd dollár). Az élen, csakúgy, mint tavaly, Bill Gates áll (az utóbbi 21 évből 16-ban ez volt a helyzet); a Microsoft alapítója még úgy is 3,2 milliárddal tudta 79,2 milliárdra növelni a vagyonát, hogy 1,5 milliárdot adott egy év alatt jótékony célokra. Nem változott az ezüstérmes sem, a távközléstől a kereskedelemig sok mindenben érdekelt mexikói Carlos Slim Helú – akinek két éve sikerült detronizálnia Gatest –, több mint 77 milliárdot mondhat magáének. A harmadik helyen viszont csere történt: a befektető guru Warren Buffett úgy küzdötte vissza magát, hogy egyben ő lett a lista legnagyobb nyertese, hiszen egy év alatt 14,5 milliárd dollárral lett gazdagabb. Az első három helyhez idén már 70 milliárd fölötti összeg kellett, a spanyol Amancio Ortega, az Inditex ruházati birodalom tulajdonosa 64,5 milliárd dollárral a negyedik helyre szorult.
Az idei lista igazi főszereplői azonban a fiatalok: minden eddiginél többen, 46-an szedték össze az első dollármilliárdjukat negyvenedik születésnapjuk előtt. Élharcosuk Mark Zuckerberg, aki öt helyet javítva először került be a húsz leggazdagabb közé, és 33,4 milliárdos vagyonával már a 16. a listán. A Facebook tulajdonosa azonban már 30 éves is megvan, miközben a legfiatalabb milliárdos alig múlt 24: ő Evan Spiegel, a Snapchat applikáció egyik kitalálója. Bekerültek az újdonsült milliárdosok közé az Uber alapítói, Travis Kalanick és Garrett Camp is.
A legnagyobb egyéni vesztes a nigériai Aliko Dangote, akinek a tavaly még 25 milliárd dollárnyi vagyona 14,7 milliárdra apadt (így is ő a leggazdagabb afrikai), az országok közül pedig Oroszország. Az idei listára a tavalyi 111 helyett már csak 88 orosz milliárdos fért fel – szoros összefüggésben a rubel és az olajár összeomlásával –, ezzel idén nemcsak az USA és Kína mögött marad le Oroszország, hanem még Németország és India is megelőzi. Magyarországról továbbra se került be senki a Forbes milliárdosai közé, a magyar származásúak közül idén is ott van Soros György, ezúttal a 29. helyen (a tavalyi 26. után), összesen 24,2 milliárd dollárral.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.