A világ legnagyobb informatikai biztonsági cégének adatai szerint 312 komolyabb méretű adatszivárgás történt 2014-ben, míg egy évvel korábban még csak 253 volt. Némi pozitív változás is volt azonban, ugyanis 2013-ban még több mint félmilliárd felhasználó adatait érintették a nagy adatlopások és -szivárgások, tavaly pedig 348 millióra csökkent ez a szám. A legtöbbször egészségügyi cégektől és szervezetektől kerültek illetéktelen kezekbe az ügyféladatok, az incidensek több mint harmada ebben a szegmensben történt, de a kiskereskedelemben és az oktatási szektorban sincsenek biztonságban ezek az információk.
Érdekesség, hogy a célozott támadások 60 százaléka a múlt évben a kis- és közepes vállalkozásokra irányult, a hackerek is felismerték ugyanis, hogy ezeknek a cégeknek jellemzően kevesebb erőforrásuk van a digitális biztonságuk megerősítésére, illetve lemaradtak a szigorú biztonsági eljárásrendek bevezetésében. Megdöbbentő adat, hogy összesen több mint 317 millió új rosszindulatú kódot fedeztek fel a szakértők, vagyis szinte minden napra jutott egymillió. Több mint duplájára nőtt a zsaroló támadások száma is a múlt évben, főként az olyan akciók miatt, amelyek során az áldozatok gépein tárolt fájlokat titkosították a hackerek.
A Symantec adatai szerint az összes androidos alkalmazás 17 százaléka, mintegy egymillió applikáció a hackerek céljait szolgálta, ez több mint 40 százalékos növekedést jelentett 2013-hoz képest. A tanulmányba bekerült Magyarország is, a megfertőzött és távolról irányított számítógépekből álló bot-hálózatok közel 5 százaléka ugyanis nálunk található.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.