A közlemény szerint ez a jövőbeli szénhidrogén találatok esetén maximum további 30 millió dollárral növekedhet, az akvizíciót a csoport teljes egészében működési cash-flow-ból finanszírozza. A tranzakció zárásának további feltétele a norvég szénhidrogén és energiaügyi minisztérium jóváhagyásának megszerzése.
A tájékoztatás szerint a felvásárlás összhangban áll a Mol kutatási-termelési stratégiájával, csökkenti a portfolió országkockázati kitettségét és értékteremtő módon bővíti a nemzetközi kutatási-fejlesztési portfóliót. A közlemény szerint az IPN portfóliója 14, a norvég kontinentális talapzaton található tengeri licencből áll, amelyekből az IPN három licenc operátora. A többségében kőolajat tartalmazó portfolió nettó 600 millió hordó-olajegyenértéket (MMboe) meghaladó, kockázattal nem súlyozott földtani vagyont foglal magában.
A vállalt munkaprogram 3 kutatófúrás lemélyítését tartalmazza 2015-ben és 2016-ban. A területen nagy tapasztalattal rendelkező IPN kutatási csapat átvétele szintén az ügylet része.
Közölték, a tranzakció megvalósítása kiváló lehetőséget jelent a Mol számára a Norvégiába történő belépésre, az északi-tengeri jelenlét kiterjesztésére és a nemzetközi kutatási portfolió kiszélesítésére. A Mol célja a norvégiai portfolió bővítése és további eszközök, licencek megszerzése az IPN bevonásával. Az IPN operátori előminősítéssel rendelkezik Norvégiában, így a cég megvásárlása nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a Mol a térség elismert tengeri operátorává válhasson - írták.
A Mol-csoport az észak-tengeri régión kívül a kurdisztáni régióban, Pakisztánban, Oroszországban, Kazahsztánban és a kelet-közép-európai régióban is kutat, illetve termel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.