A magyar orvosok átlagosan 75 százaléka várhatóan hozzájárul majd ahhoz, hogy 2016-ban nyilvánossá váljon, melyik gyógyszercégtől milyen összegű támogatást kapott egy-egy kongresszusi részvételéhez. A gyógyszeripari támogatásokat, beleértve az orvosoknak személyesen nyújtott konferenciatámogatást, az orvosi vállalkozásoknak tanácsadásra, vagy tréningre kifizetett összegeket, illetve a klinikai vizsgálatokra költött összegeket az Európai Gyógyszergyártók és Egyesületek Szövetsége Transzparencia Kódexe alapján kell a nyilvánosság számára megismerhetővé tenni. A költések nagyobbik részét összesítetten teszik majd közzé legkésőbb a jövő év közepéig a cégek saját honlapjukon, míg a konferencia-részvételekre vonatkozó költéseknél az orvosok neve is szerepel majd, ha hozzájárulnak ehhez. A szabályozás kiterjed mind a közvetlen, mind a közvetett kifizetésekre a vállalati szponzorációk, a képzések és konferenciák, valamint a konzultációk és egyéb szolgáltatások területén.
Magyarországon évente több mint 2 milliárd forintot fordít a gyógyszeripar szakmai rendezvények támogatására, az orvostechnikai cégekkel együtt pedig tavaly már csaknem 4 milliárdot tett ki ez a támogatás.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke, Jakab Zoltán úgy fogalmazott: a kódex célja, hogy az iparág és az orvosok közötti együttműködés átláthatóvá váljon, azt ne árnyékolhassák be mesés utazásokról szóló városi legendák. A gyógyszeripari kutatások elképzelhetetlenek a klinikai vizsgálatokban részt vevő orvosok nélkül, ahogyan a – különösen az alulfizetett magyar - orvosok számára a továbbképzéseken való rendszeres részvétel is az a gyógyszergyárak támogatása nélkül. Az együttműködés végső soron mindkét esetben a betegek érdekét szolgálja, ezért is fontos, hogy számukra is átláthatóvá váljanak a kifizetések.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.