Kevesebb mint öt százalék a politikusok, közéleti szereplők, hírességek és bűnözők aránya azok között, akik élni szeretnének a „felejtés jogával”, vagyis töröltetnének magukról bizonyos információkat a keresőtalálatok közül – többek között ezt derítette ki a The Guardian a Google által közzétett jelentés forráskódjában. A brit lap által nyilvánosságra hozott információk alapján úgy tűnik, alaptalanok voltak azok a félelmek, amelyek szerint a 2014 óta érvényben lévő lehetőséggel főként a sötét ügyeiket titkolni vágyók élnek majd. Az adatok alapján ugyanis a törlési kérelmek 95 százaléka egyszerű magánszemélyektől származik, akik jellemzően azt szeretnék elérni, hogy érzékeny személyes adataikat eltávolítsák a keresési találatok közül. A március 23-i állapotot mutató adatok alapján az is látszik, hogy az ilyen jellegű kéréseknek majdnem felét, 48 százalékát akkorra már teljesítették, míg az elutasítottak aránya 37 százalék volt, a fennmaradó részt pedig azok az igénylések tették ki, amelyeknek a feldolgozása még folyamatban volt akkor.
A The Guardian beszámolója azért rendkívül érdekes, mert a Google ugyan nyilvánosságra hozta májusban, hogy mennyi törlési kérelem érkezett hozzájuk, azonban néhány érdekesebb esettől eltekintve ezeket nem részletezte, csak az elfogadott és visszautasított kérések arányáról adott tájékoztatást. A brit lap által megszerzett adatok ugyanakkor azt is megmutatják, hogy kik és milyen jellegű igénylésekkel fordultak a céghez.
Érdekesség, hogy a magyar közszereplők az átlagoshoz képest jóval nagyobb arányban szeretnék elérni bizonyos róluk szóló információk eltűnését az internetről. Magyarországról összesen 2200 kérés érkezett március végéig a Google-hoz, ezek közül 10 százalékot tett ki a politikusok és az egyéb közszereplők (médiaszemélyiségek, hírességek) által elküldöttek aránya. Ez Olaszország és Románia után a harmadik legmagasabb érték az európai uniós országok között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.