„Az elmúlt fél évben sikerült elérnünk, hogy a KMV révén a holdinghoz került Kékkúti ismét nyereségesen működjön, amire kilenc éve nem volt példa. Most is dolgozunk a fúzió lezárásán, de vizsgáljuk a további terjeszkedés lehetőségét is, mivel a régióban még akadnak vonzó akvizíciós célpontok” – jelezte Alessandro Pasquale. A cégcsoportnak Ausztriában, Csehországban és Magyarországon vannak üzemei, és több mint húsz országba exportálják termékeiket. A főbb piacok között van Németország és Lengyelország, illetve megkezdték a terjeszkedést a Balkán felé.
„Fejlesztésekre van szükségünk, és most kezdődnek azok a beruházási és esetleges felvásárlási tárgyalások, amelyek a következő három évet jellemzik majd. Várhatóan az év végére készülnek el a végleges tervek” – mondta Balogh Levente, a CEMW elnöke és társtulajdonosa. A kapacitás növelését az is indokolja, hogy az idén nyáron – 2007 óta először – nem tudtak annyi ásványvizet palackozni, amennyire szükség lett volna. A nyár végéig a Szentkirályi és a Kékkúti összesített hazai forgalma 30 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A teljes évre mind a mennyiségében, mind az árbevételben jelentős növekedést vár Balogh Levente.
A CEMW hazai érdekeltségei jelenleg 38 százalék körüli részesedéssel bírnak a magyarországi ásványvízpiacon, éves forgalmuk 300 millió liter fölött van. A tervek szerint erősítenék jelenlétüket a gyümölcslé és az ízesített vizek szegmensekben, illetve az egészséges üdítőitalok piacán, emellett pedig nagyobb figyelmet fordítanának a Horeca (vendéglátóhelyek – hotel, étterem, kávézó) területre is, amihez mindkét cégnél új gyártósorokat kell beszerezni. Megújul a Theodora, valamint a Szentkirályi külseje is, az arculatváltás a jövő szezonra várható – tette hozzá Balogh Levente. A CEMW magyarországi érdekeltségeinél jelenleg mintegy 300 ember dolgozik, és a fúzió lezárása után sem terveznek elbocsátásokat, sőt egyes területeken, így például a marketingben erősítést hajtanak végre.
A Kékkútival kezdődött
Közép-Európa legnagyobb ásványvíz-palackozója, az olasz Pasquale család tulajdonában lévő cseh KMV-csoport a CEMW-en keresztül vásárolta meg idén márciusban a Kékkúti Ásványvíz Zrt.-t. A terjeszkedést áprilisban folytatták, amikor a Szentkirályi Ásványvíz Kft. olvadt be a CEMW-be, igaz, ennél a tranzakciónál a magyar cég alapítója és tulajdonosa meghatározó kisebbségi részesedést szerzett a holdingcégben. A KMV-csoportnak összesen 950 alkalmazottja van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.