BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy hónap alatt sem lehet szívpanasszal orvoshoz jutni

Alig változtak a járóbetegellátás várakozási idejei egy év alatt.

A járóbeteg szakellátásban az átlagos betegvárakozási idő szakmától függően 3 és 40 nap között mozog - derül ki a Medicina 2000 Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség adataiból. Sebészeti és fül-orr-gége szakrendelésre már 2-3 nap alatt bejuthatunk, nőgyógyászati időponthoz mintegy másfél hét türelem kell, de angiológiai, belgyógyászati, neurológiai rendelési időpontra már legalább két hetet kell várni.

A legrosszabb a helyzet a szemészeti, ortopédiai és reumatológiai rendeléseken, ahol közel 3 hét várakozás szükséges, ami még mindig eltörpül a kardiológiai szakrendeléseken mért több mint 40 napos átlagos betegvárakozási időhöz képest. Azaz ha szívpanaszokkal szakrendelésre küld minket a háziorvosunk, jó eséllyel bő egy hónap múlva jutunk a szakorvos színe elé (ha addigra a mentők vagy a sürgősségi osztály már el nem láttak minket).

2015-höz  képest jelentéktelen a változás, két eset kivételével kevesebb mint egy nap az eltérés a tavalyi adathoz viszonyítva. Érdekes, hogy 2014-ről a 2015-ös évre jelentős javulás volt látható (négy szakma esetben is egy hét javulás), de az idei évben már az is eredmény volt, ha sikerült ezt a javulást megőrizni.

Ha a 2013-2016 közötti időszakot egyben tekintjük, több szakmában (ilyen például az angiológia, belgyógyászat, sebészet, fül-orr-gége) komoly javulás történt, de pont a legkritikusabb szakterületeken, mint a kardiológia, vagy a reumatológia, maradt szinte változatlan a helyzet.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.