Fellendülhet Magyarországon a magán-egészségügy és az egészségügyi öngondoskodás – mondta Leitner György, a Diagnoscan Magyarország ügyvezető igazgatója. A magyar háztartások ugyanis az OECD-tagállamokon belül kiemelkedően sokat költenek magán-egészségügyi kiadásokra, a jövedelmük 4 százaléka erre megy el. A költések csaknem felét gyógyszerre, 39 százalékát pedig magánorvosra fordítják. Az egészségügyi költések markánsan nőttek az elmúlt években – tette ehhez hozzá Studniczky Ferenc, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója. Tíz év alatt 1533 milliárd forintról 2199 milliárd forintra nőttek hazánkban az egészségügyi kiadások, a finanszírozásból viszont az állam egyre kisebb részt áll, 70 helyett ma már csupán 64 százalékot. Magyarországon a kormányzati kiadások viszonylag kis hányadát, 10 százalékát fordítják egészségügyi kiadásokra, Nyugaton 15-20 százalék körül van ez az arány. Ennek is köszönhető, hogy nálunk a lakosság kénytelen nagyobb mértékben hozzájárulni az egészségügy finanszírozásához. Magán-egészségügyi ellátást egyébként nemcsak a magasan iskolázott felső rétegek vesznek igénybe, a felmérések szerint az átlagos keresetűek több mint fele is járt magánrendelőben az elmúlt két évben.
A magyarok kétharmada ért egyet azzal, hogy az öngondoskodás egyik legfontosabb formája az egészség megőrzése, ennek ellenére háromból két megkérdezettnek nem volt félretett pénze ilyen kiadásokra. Sokan azért spórolnak, mert úgy vélekednek, hogy az állami ellátás elegendő lesz. Az öngondoskodás egyik kézenfekvő módja lehet az egészségpénztár, a másik az egészségbiztosítás. Utóbbi díjbevétele évi 10 milliárd forint körül van, de vannak olyan piaci szereplők, amelyek 40-50 milliárdos díjbevételre számítanak néhány éven belül.
Az idén bevezették az önsegélyező szolgáltatásokat, emellett a mobil applikáción keresztüli egyenleglekérdezést és -feltöltést is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.