BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Érik a Hunguest Hotels tulajdonosváltása

Nyár végéig a Jászai Gellért által elnökölt Konzum-csoport kezelésébe kerülhet tizenhárom Hunguest Hotels-szálloda, ha erre addig a versenyhivatal és a hitelezők rábólintanak – értesült a Világgazdaság

Célegyenesbe fordult a Hunguest Hotels tizenhárom szállodájának tulajdonosváltása – értesült a Világgazdaság. Lezárult az az átvilágítás, melynek során a hírek szerint a pécsi Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. elnökévé megválasztott Jászai Gellért megbízásából ügyvédek vették górcső alá a portékákat. Az átvilágítás tényét Hülvely István, a Hunguest vezérigazgatója kvázi megerősítette a Turizmus.com szakmai portálnak áprilisban, elismerve, hogy felkérte a vállalati központ és a házak vezető munkatársait, működjenek együtt a cégnél folyó due diligence eljárásban.

Bár a potenciális befektetőről Hülvely értelemszerűen nem beszélt, piaci berkekben egyértelműen a Jászai elnökölte Konzumot tartották befutónak. A cég ezt soha nem erősítette meg, igaz, nem is cáfolta, mindenesetre a Konzum-részvények tőzsdei árfolyama április óta megduplázódott, tegnap 52 forinton is gazdát cserélt.

Az ajánlat logikusnak tűnhet az alapján, hogy az üzletember már hat évvel ezelőtt is érdeklődött a Hunguest iránt, mivel az SCD tulajdonos-elnökeként a Balatontourist 23 kempingjéből, a szállodaláncból és a tóparti reptér üzemeltetéséből a legnagyobb hazai turisztikai vállalkozást szerette volna létrehozni. Az üzlet végül meghiúsult, hogy miért, azt máig homály fedi. Sőt terjeszkedés helyett Jászai 180 fokos fordulatot hajtott végre, s megvált ingatlanbefektetéseitől.

A Hunguest Hotels 17 szállodát tulajdonol – 15-öt Magyarországon, egyet-egyet Montenegróban és Ausztriában –, további három magyarországi és egy erdélyi hotelt pedig franchise szerződés keretében működtet. A hazai tulajdonú szállodák közül 13-tól válna meg a Leisztinger Tamás érdekeltségeinek többségében lévő vállalkozás, csupán a lillafüredit és a szegedit tartaná meg, de maradnának nála a montenegrói és az ausztriai házak is.

A vételárat piaci forrásaink több tízmilliárd forintra becsölik, de az nagyban függ attól, hogyan sikerül megállapodni a Hunguest banki hitelezőivel, akik között, úgy tudni, az Erste, a Raiffeisen és az MFB-csoport található. Egyúttal az ügyletre még rá kell bólintani a Gazdasági Versenyhivatalnak is.
Lapunk forrásai mindezek ellenére azt valószínűsítik, az év végéig mindenképpen lezárulhat a papírmunka.

Az idei zárást vetíti előre az is, hogy a Konzum elkezdte átrendezni portfólióját. A cég épp tegnap tette közzé a BÉT honlapján, hogy a jegybank nyilvántartásba vette a Konzum PE Magántőkealapot. Ezt a Konzum Nyrt. többségi befolyása alatt működő Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. kérelmezte. Egyúttal azt is közölték, hogy a magántőkealapba került a Konzumtól a 3 millió forintos törzstőkével idén áprilisban alapított KZH Invest Kft., valamint a februárban, ugyancsak 3 millióval gründolt KZBF Invest Kft. egytizede is. A befektetőkről nem tájékoztatott a cég, a Világgazdaság azonban úgy tudja: Jászai Gellért a magántőkealap egyedüli befektetője.

A társaság az értesüléseinket érintő megkeresésünkre annyit közölt, hogy „a hatályos jogszabályok szerint semmilyen formában nem kíván olyan piaci pletykákat kommentálni, melyek sértik a pénzügyi piacok befolyásolására, illetve bennfentes kereskedelem tilalmára vonatkozó előírásokat”.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.