Célegyenesbe fordult a Hunguest Hotels tizenhárom szállodájának tulajdonosváltása – értesült a Világgazdaság. Lezárult az az átvilágítás, melynek során a hírek szerint a pécsi Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. elnökévé megválasztott Jászai Gellért megbízásából ügyvédek vették górcső alá a portékákat. Az átvilágítás tényét Hülvely István, a Hunguest vezérigazgatója kvázi megerősítette a Turizmus.com szakmai portálnak áprilisban, elismerve, hogy felkérte a vállalati központ és a házak vezető munkatársait, működjenek együtt a cégnél folyó due diligence eljárásban.
Bár a potenciális befektetőről Hülvely értelemszerűen nem beszélt, piaci berkekben egyértelműen a Jászai elnökölte Konzumot tartották befutónak. A cég ezt soha nem erősítette meg, igaz, nem is cáfolta, mindenesetre a Konzum-részvények tőzsdei árfolyama április óta megduplázódott, tegnap 52 forinton is gazdát cserélt.
Az ajánlat logikusnak tűnhet az alapján, hogy az üzletember már hat évvel ezelőtt is érdeklődött a Hunguest iránt, mivel az SCD tulajdonos-elnökeként a Balatontourist 23 kempingjéből, a szállodaláncból és a tóparti reptér üzemeltetéséből a legnagyobb hazai turisztikai vállalkozást szerette volna létrehozni. Az üzlet végül meghiúsult, hogy miért, azt máig homály fedi. Sőt terjeszkedés helyett Jászai 180 fokos fordulatot hajtott végre, s megvált ingatlanbefektetéseitől.
A Hunguest Hotels 17 szállodát tulajdonol – 15-öt Magyarországon, egyet-egyet Montenegróban és Ausztriában –, további három magyarországi és egy erdélyi hotelt pedig franchise szerződés keretében működtet. A hazai tulajdonú szállodák közül 13-tól válna meg a Leisztinger Tamás érdekeltségeinek többségében lévő vállalkozás, csupán a lillafüredit és a szegedit tartaná meg, de maradnának nála a montenegrói és az ausztriai házak is.
A vételárat piaci forrásaink több tízmilliárd forintra becsölik, de az nagyban függ attól, hogyan sikerül megállapodni a Hunguest banki hitelezőivel, akik között, úgy tudni, az Erste, a Raiffeisen és az MFB-csoport található. Egyúttal az ügyletre még rá kell bólintani a Gazdasági Versenyhivatalnak is.
Lapunk forrásai mindezek ellenére azt valószínűsítik, az év végéig mindenképpen lezárulhat a papírmunka.
Az idei zárást vetíti előre az is, hogy a Konzum elkezdte átrendezni portfólióját. A cég épp tegnap tette közzé a BÉT honlapján, hogy a jegybank nyilvántartásba vette a Konzum PE Magántőkealapot. Ezt a Konzum Nyrt. többségi befolyása alatt működő Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. kérelmezte. Egyúttal azt is közölték, hogy a magántőkealapba került a Konzumtól a 3 millió forintos törzstőkével idén áprilisban alapított KZH Invest Kft., valamint a februárban, ugyancsak 3 millióval gründolt KZBF Invest Kft. egytizede is. A befektetőkről nem tájékoztatott a cég, a Világgazdaság azonban úgy tudja: Jászai Gellért a magántőkealap egyedüli befektetője.
A társaság az értesüléseinket érintő megkeresésünkre annyit közölt, hogy „a hatályos jogszabályok szerint semmilyen formában nem kíván olyan piaci pletykákat kommentálni, melyek sértik a pénzügyi piacok befolyásolására, illetve bennfentes kereskedelem tilalmára vonatkozó előírásokat”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.