A legnagyobb brit tőzsdecégek vezetői tavaly átlagosan 5,5 millió fontot vittek haza, az előző évinél 10 százalékkal többet – írja a HPC bérfelmérésére hivatkozva a BBC. Akkor ez a pénz 2,35 milliárd forintnak felelt meg, míg mára, az unióból való brit kilépésről döntő népszavazás után kereken 2 milliárd forintot ér. A londoni tőzsdeindexben (FTSE 100) szereplő legerősebb vállalatok vezetői tehát a 27 600 fontos brit átlagfizetés 199-szeresét markolhatták fel.
A cégvezérek is érzik, hogy a szabályozásra szükség van a nekik szóló társadalmi kritikák enyhítésére, mert az aránytalanul magas fizetés a közbizalmat is erodálja. Sir Martin Sorrell, a 70 millió font feletti gázsijával a legjobban kereső brit vállalatvezér viszont másképp látja. A WPP hirdetési csoport első embere úgy érzi: minden egyes pennyért megdolgozik, s ami jár neki, azt el is teszi. Dobogós helyen végzett Tony Pidgley (Berkeley Group) és Rakesh Kapoor (Reckitt Benckiser) 23 millió font feletti fizetéssel. Nő nincs az első tízben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.