Több szakmai aggály is eljutott a Világgazdasághoz az Arad környékéről tervezett vízimporttal kapcsolatban. Mint korábban megírtuk, az Alföldvíz Zrt. azért szerezne be onnan vizet, mert abban nincs például arzén, ellentétben sok, a társaság ellátási területén levő kúttal; a behozatalt lehetővé tevő magyar–román kormányközi megállapodást jelenleg is várják.
Egy másik piaci vélemény szerint nincs szükség az aradi vízre, hiszen tavaly lezárult a közel 34 milliárd forintos Békés megyei ivóvízminőség-javító program (a Portfolio gyűjtése szerint 2015-ben ez kapta a legnagyobb támogatást a környezet- és energetikai beruházások között). Olyan is vélemény is volt, hogy az Alföldvíz azért akar importálni, mert az olcsóbb, mint az ivóvíztisztítók üzemeltetése és karbantartása.
Ezzel kapcsolatban a Világgazdaság hatósági forrásból és az Alföldvíztől is kapott válaszokat. Az előbbi szerint a 34 milliárdos program csak 66 települést érint, az Alföldvíz viszont 120-130 települést lát el, az aradi víz a többibe kell. A társaság pedig azt közölte, hogy ellátási területén most is mindenütt van jó minőségű ivóvíz, az importra ellátásbiztonsági szempontból van szükség. „Mivel ugyanaz a vízbázis táplálja az aradi és a hazai kutakat, hatékonyabban láthatjuk el a vízbázisvédelmi feladatokat is” – tették hozzá.
Az új berendezésekkel a társaságnak az egy köbméter vízre jutó költsége nagyjából 20 forinttal nő meg, de mivel a tisztítóművek többségét ez év elején helyezték üzembe, még nincs sem összesített, sem összehasonlítható adat. Túl magas önköltség esetén a társaság igényelhet díjtámogatást: az elmúlt években négy-öt településre kapott ilyet, ez nem érte el teljes árbevétele egy ezrelékét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.