BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Közutakon ellenőrzött a közlekedési hatóság - Íme az eredmény!

Az elmúlt napokban a közutakon ellenőrzött 326 járműből 46 akadt fenn a rostán. Ezúttal azt ellenőrizték, hogy a 3,5 tonna össztömegű járművek túlsúllyal közlekedtek-e vagy sem – ismertette a hét megyére kiterjedő összehangolt akció részleteit Érsek István, a Nemzeti Közlekedési Hatóság elnökhelyettese. Gyakori, hogy ebbe a kategóriába tartozó főleg személyautókhoz utánfutót kapcsolnak, és így szállítják velük az árut.

Ilyen esetben pedig az össztömeg meghaladja azt a (jellemzően B) kategóriát, amire a jármű sofőrje vezetői engedélyt szerzett. Az ellenőrök találkoztak olyan járművel is, amelynek össztömege nyolc tonna volt. Az ilyen túlsúlyos járművek részben veszélyt jelentenek a közlekedés biztonságára, másrészt indokolatlan versenyelőnyhöz jutnak a nagy járművekkel szemben – emelte ki Érsek. Az NKH az Országos Rendőr Főkapitánysággal (ORFK) és a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) munkatáraival közösen végezték az ellenőrzéseket. A szűrésnek a megelőzés és nem a bírságolás volt a célja – emelte Óberling József rendőr ezredes - az ORFK főosztályvezetője. Tavaly egyébként több mint tízezer, idén pedig mintegy hét és fél ezer esetben szabtak ki bírságot a rakodási szabályok megsértése miatt. A járművezetők sok esetben a KRESZ bizonyos pontjait nem ismerik, például nem tudják, hogy az utánfutóval közlekedő személyautók megengedett sebessége az autópályán nem 130 kilométer óránként, hanem 80 – emelte ki Óberling.

A mostani ellenőrzésbe tehát a NAV is bekapcsolódott, a hatóság azt vizsgálta, hogy a szállítmányokat bejelentették-e az Elektronikus Közútiforgalom-ellenőrző Rendszerbe és rendelkeznek-e érvényes EKÁER azonosítóval. Az ellenőrzések során harminc esetben szabtak ki bírságot, ezek összege 3,6 millió forint volt – mondta Dember Tamás, a NAV főosztályvezetője.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.