Jutalékkal együtt csaknem tízmillió forintot kell kifizetnie annak a vevőnek, akinek a BÁV november 9–10-i aukcióján nyolcmillió forinton leütötték az ékszernap sztártételét, a 6,5 millió forinton indított, a magyar piacon ritkaságnak számító, 5 karátos briliánst tartalmazó szoliter gyűrűt. A befektetési kategóriába tartozott egy összesen 3 karátnyi követ tartalmazó fülbevalópár is, ez 2,4 milliós leütési áron kelt el. A modern márkás dizájnékszerek iránt is érezhetően megélénkült a kereslet, egy Chimento fehér- és sárgaarany olasz karkötő- és nyakláncegyüttest jutalékkal együtt közel 4 millió forintért lehetett megszerezni. Az ezüsttárgyak közt továbbra is a szecessziós és az art deco asztali ezüstök a legnépszerűbbek, de a legmagasabb leütésig most a több mint ötezer grammos 19. századi pesti neorokokó kandeláberpár jutott: egymilliós kikiáltás után 2,8 millió forintnál koppant a kalapács.
A festmények közt Rippl-Rónai József legjobb korszakából származó kukoricás stílusú festménye, a mindeddig lappangó, csak reprodukcióról ismert Róma villa 48 milliós kezdés után 52 milliós leütési árat ért el, jutalékkal együtt 62,4 millió forintot fizetett érte megvásárlója. A múzeumi kvalitású Rippl-Rónai mellett a művészettörténeti szempontból is fontos Czóbel-kép, a katalógusban az életmű utolsó hiányzó láncszemeként emlegetett Körhinta keltett izgalmakat. A több mint száz évig lappangó, valószínűleg Franciaországban készített festményért – amely a nagybányai iskola történetének is egyik fontos adaléka – 12 millió forinttól kezdődött a licit, végül 36 milliónál állt meg.
Aba-Novák Vilmos feleségét ábrázoló 1925-ös dátumú Olvasó nő című képe is ötven év után került elő, 20 millió forintot ért most. A legmagasabb arányú, tízszeres áremelkedést Kontuly Béla Óbudai látképe érte el 8,5 millió forintos leütési árral. Aukcióról aukcióra bővül a BÁV kortárskínálata, és most is visszaigazolódott, hogy érdemes ebbe az irányba nyitni. Barcsay Jenő 1966-os Képkonstrukciója 750 ezerről indult, végül 2,2 millió forintért kelt el. Bak Imre 1981-es Makó című képe 1,1 milliós árral duplázott, El Kazovszkij Emeletes emlékmű III. című munkája ugyanennyiért, Frey Krisztián 1964-es Kompozíciója 1,8 millió forintért kelt el.
A Zsolnay tárgyakat most még a szokottnál is nagyobb várakozás előzte meg, miután egy olyan kandallót is meg lehetett szerezni, amelyet Zsolnay Miklós készíttetett feleségének, a színésznő Bónis Malvinnak. A mindmáig egy Thököly úti lakásban megőrzött román stílusú eozinmázas kandallóért 18 milliós kezdés után 22 millió forintot adott valaki. A többi Zsolnay is licitharcok után kelt el, különösen – ahogy lenni szokott – a szecessziós darabokért küzdöttek sokan, itt több millió feletti leütés született. A csillagok alatt táncoló nőalakokat ábrázoló váza 6 millió forintig jutott.
Kultúrtörténeti ritkaság és hazai árverésen még sosem szerepelt hasonló: egy Vinca terrakotta figurára is lehetett licitálni. Az i. e. 5400–4600 körül készült 17 centiméteres szobor az 1908-ban feltárt neolitikus vinca–tordosi kultúra emléke. A Déli-Kárpátok és az Érchegység között élő nép legtöbb tárgyi emléke múzeumban található. A figura 6 millióról indult, végül 19 milliós leütésig tornászták fel az árát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.