A nemzetgazdasági tárca tervezett intézkedéseinek köszönhetően három éven belül húsz ezer fővel gyarapodhat az infokommunikációs szektorban foglalkoztatottak száma, és a multiplikáló hatás eredményeként pedig 50-60 ezer új munkahely jön létre 2016 és 2020 között – mondta Cseresnyés Péter munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár a T-Systems Symposium című szerdai konferenciáján.
Az infokommunikációs szektorban tavaly Magyarországon négyszáz ezer főt foglalkoztattak, ezen belül 162 ezer informatikust. A szektor közvetlen hozzájárulása a bruttó hazai termékhez arányát tekintve a harmadik legmagasabb volt az unióban, részesedése a nemzetgazdaság teljes kiviteléből pedig 8,3 százalék. A nemzetgazdasági minisztérium jelenleg is olyan iparági stratégián dolgozik, amelynek eredményeként tovább emelkedik a terület súlya.
Az a kormány célja, hogy minden magyar állampolgár nyertese legyen a digitális átalakulásnak – emelte ki Deutsch Tamás, a Digitális jólét programért felelős miniszterelnöki biztos. A program egyik meghatározó eleme a gazdaság és az oktatás együttes fejlesztése, és nemcsak arra törekszenek, hogy pótolják a jelenleg 22 ezres, a prognózisok szerint 2020-ra 22-30 ezerre gyarapodó informatikus hiányt, hanem arra is, hogy több mint 4,5 millió, az átlagnál nagyobb digitális kompetenciákkal bíró munkavállaló dolgozzon a magyar gazdaságban. A program kiindulópontja emellett, hogy a digitális átalakulás következtében megszűnő munkahelyek helyére több új munkahelyet teremtsen.
A digitális transzformáció nem fenyegetést, hanem elsősorban lehetőséget jelent Magyarország számára, és csak rajtunk áll, hogy a lépéskényszerből lépéselőnyt tudjunk kovácsolni. Ehhez a digitális készségek fejlesztése, a digitális edukáció mellett fontos a technológiai feltételek megteremtése is – emelte ki Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója. A Telekom célja, hogy a jelenleg már közel 98 százalékos kültéri lefedettséggel bíró 4G szolgáltatást a legkisebb településekre is elvigyék, és a szupergyors vezetékes infrastruktúra kiépítése mellett az 5G fejlesztések terén vezető szerepet töltsön be.
A digitális szolgáltatók megjelenését követő tíz éven belül a hagyományos szereplők átlagosan 44 százalékos piacvesztéssel számolhatnak, ha nem kezdik el időben átalakítani folyamataikat – mondta a Citi GPS egyik tanulmányára hivatkozva Rékasi Tibor. A T-Systems Magyarország vezérigazgatója kiemelte, hogy az átalakulási folyamatban a T-Systems partnere a hazai vállalatoknak, annak érdekében, hogy azok hatékonyabban, magasabb minőségben tudják munkájukat végezni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.