Az már a tavalyi első fél év után sem volt kérdés, hogy 2016 koncertkirálya Bruce Springsteen lesz, a „Boss” az E Street Banddel utazza körbe Amerikát. Tavaly 268 millió dollárt zenélt össze, ami alkalmanként átlagosan 4 millió dolláros bevételt jelentett neki és csapatának, valamint a szervezőknek – derül ki a Pollstar éves összesítéséből.
Ő maga mintegy 60 millió dollárt tehetett zsebre. Springsteen egy ingyenkoncertet boldogan adott volna az új amerikai elnök beiktatási ceremóniája kapcsán, csakhogy erre nem kapott felkérést a közismerten demokrataszimpatizáns zenész.
A második helyre befutó Beyoncénak viszont érdemes lenne elbeszélgetnie a menedzsmentjével, az összeénekelt 256 milliónak ugyanis a Forbes szerint az ötöde sem landolt a számláján. „Elődje”, Katy Perry a 2015-ös év legjobban kereső popzenésze volt, ő majd másfél éven át turnézott a Prism című lemezével, s eközben 205 millió dollár bevételt hozott össze. Számára a tavalyi a feltöltődés éve volt, de így is összejött 41 millió dollár, nem kis részben a H&M-mel és a divatékszereket forgalmazó Claire’sszel kötött reklámszerződése révén.
A világ legdrágább koncertjeit a Rolling Stones adja, fellépésük 9,1 millió dolláros bevételt generál. Félévkor egy másik Stone, a The Stone Roses brit zenekar tízmillió feletti gázsijával még előttük volt, de az év végére kifáradtak. Magyarországon csak valami csoda folytán élvezhetnénk élőben a zenéjüket, akkor, ha menedzserük nem ragaszkodna az újabban bevett 6,3 millió dolláros fellépti díjhoz a 34. évét taposó alternatív brit banda esetében. A Magyarországon koncertező zenészek közül a legelőkelőbb helyen a Black Sabbathot találjuk.
A gitáros Toni Iommi súlyos betegsége okán a közönségtől világ körüli turnéval búcsúzó zenekar tagjai 74 millió dollárt tehettek el nyugdíjas napjaikra, de a Budapesten is fellépő heavy metal zenekar az idén még utazik. Rajongóik legnagyobb örömére Iommi is meggyógyult, így könnyen meglehet, a veterán Ozzy Osbourne-nal együtt eljátszhatják még jó párszor a Never Say Die-t, és gyarapíthatják jövedelmüket.
Kilencmillióval kevesebbet koncertezett össze a szintén brit Muse zenekar, amely már második alkalommal lépett fel a Sziget Fesztiválon. A közönség tőlük nem sajnálta a pénzt, annál inkább Rihannától, aki a hírek szerint egymillió dollárért adott rövid, de feledhető haknit – telt ház előtt.
A barbadosi énekesnő ehhez még hatvanat tett hozzá, a Pollstar adatai szerint hasonló tarifával. A The Cure 47 milliót kasszírozott, eközben egyszer a Papp László Aréna közönségét is elbűvölte. A Red Hot Chili Peppers ősszel két koncertet is adott Budapesten, náluk az átlagos bevétel 1,7 millió dollár volt alkalmanként.
Ők 46 milliót kerestek, de a koncertsorozatuk csak idén áprilisban ér véget az észak-amerikai fellépésekkel. Ugyanennyit hozott össze az idén 75 éves Barbra Streisand is, igaz, ő nem 80, hanem 260 dolláros átlagos jegyárak mellett. Az Axl Rose-t a turnéjára a mikrofon mögé szerződtető AC/DC 40 milliót szedett össze, míg a nálunk ismét nagy sikert arató kanadai Bryan Adams 37 millióval zárta az évet. Az irodalmi Nobel-díjat elnyerő Bob Dylan 17,5 millió dolláros koncertbevételével épphogy befért a top 100-ba.
Dylan pénzének tízszeresét vitte haza Taylor Swift, aki ezzel a legjobban kereső könnyűzenész volt a 2016 júniusával zárult egy év összesítése szerint. Az énekesnő nemcsak a hangjával, arcával is pénzt keres, a Coca-Cola, az Apple termékeihez, valamint a divatos Keds cipőkhöz adja a nevét és mosolyát. Egy irányban halad a második One Direction, az ő bankszámlájukon 110, míg a harmadik Adele-én 80,5 millió dollár csapódott le.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.