A magyar gyökerű, világszerte 85 millió felhasználóval rendelkező társaság a Prezi Nexttel tovább növeli a felhasználók szabadságát, miközben jelentősen megkönnyíti a dolgukat, ráadásul olyan információkhoz is hozzájuthatnak, amelyeket eddig meglehetősen körülményes volt összegyűjteni. A Prezi Next a prezentáció elkészítése során a cég klasszikus termékében megismert lehetőségeket használja, az új megoldásban azonban már előre megtervezett sablonokat is be lehet vetni. A vállalat honlapján elérhető szemléltetőanyagok között a marketing, az értékesítés és az oktatás témájában vannak előre létrehozott prezentációk, amelyeket a saját igényeihez is igazíthat a felhasználó.
A térbeli vizuális történetmeséléssel a prezentációkat új szintre emelő Prezi talán legnagyobb dobása az új termékben az elemző funkció, amely lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy követhessék, hányan osztották meg a prezentációjukat, annak egyes részeit mennyi ideig nézték, illetve összesen mennyien tekintették meg. Ezekből az adatokból következtetni lehet arra vonatkozóan, hogy esetleg melyik részét kell még erősíteni az adott előadásnak. A leglátványosabb változást egyértelműen a Prezi által párbeszédalapú prezentációnak hívott funkció hozhatja. Ennek lényege, hogy nem kell feltétlenül végighaladni az előre beállított sorrenden, így ha felmerül egy kérdés, vagy egy másik téma jobban érdekli a hallgatóságot, azonnal oda lehet ugrani anélkül, hogy az előadást tartó végiglapozná a teljes prezentációt.
Akik már megszokták a cég korábbi megoldását, azoknak sem kell aggódniuk, az is elérhető marad Prezi Classic néven.
Bár a múlt héten bejelentett újdonságok is tovább erősíthetik a Prezi piaci pozícióját, az igazán nagy változásokat az a fejlesztés hozhatja, amelyen még dolgoznak a társaságnál, azonban egy vancouveri TED konferencián már ízelítőt kaphatott belőle a nagyközönség. A megoldás keretében a kiterjesztettvalóság- (AR) technológiát alkalmaznák a prezentáció során. A rendszert használó előadó – az idegrendszerrel foglalkozó Robert Sapolsky – a Prezi San Franciscó-i irodájából szólt a hallgatósághoz, és a Prezi AR-megoldást használva a körülötte lévő térben alakította ki az előadás vizuális részét. Azon túl, hogy rendkívül látványos prezentációt lehet így tartani, az új fejlesztéssel az is lehetővé válik, hogy a közönség egyszerre figyelje az előadót és az általa közölt tartalmat, így még teljesebbé válhat az élmény.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.