Csaknem félmilliárd forinttal leszállítja a tőkéjét a szigetszentmiklósi székhelyű PR-Telecom Távközlési Zrt. – határozott a társaság. Ez azt jelenti, hogy az eddigi csaknem 859 millió forintról 365 millióra csökken a cég alaptőkéje.
A másfél évtizede piacon lévő PR-Telecom közel kétszáz településen nyújt előfizetőinek kábeltévés, internetes, televíziós szolgáltatást. A mérlege szerint 2015-ben 5,67 milliárd forint árbevételt termelt a 3,8 milliárd forint saját tőkéjű társaság, és 210 millió forint adózott eredményt könyvelt el. Honlapja szerint a cég részese az uniós forrásból támogatott, összesen 3,5 milliárd forintos Ginop-projektnek is, amelynek keretében Sárvártól Tokajig számos járásban széles sávú internetelérést biztosít.
A PR-Telecom legutóbb azzal került be a hírekbe, hogy tavaly decemberben vis maiorra hivatkozva jelezte, kiveszi a kábeltévés programcsomagjából a HírTV-t. Az ügyben a jogvita még nem zárult le, a bíróság ideiglenes intézkedésként visszatetette a csatornát a csomagba – válaszolta a Világgazdaságnak a vitás ügyben a televíziót képviselő Magyar György ügyvéd. Vagyis hasonló ítélet született, mint az oszlopháborúként emlegetett, főváros kontra Mahir Cityposter ügyben. „A Budapest Környéki Törvényszék a HírTV reklámpiaci helyzetének változásából eredő reklámbevételi csökkenés veszélyét olyan mértékűnek ítélte, mely alapján a műsorterjesztés fenntartása szükséges” – tudatta a PR-Telecom a honlapján január végén, egyben tájékoztatta az előfizetőit, hogy ismét elérhetővé tette a műsort.
A tőkeleszállításra egy másik bírósági ügy miatt kerül sor. A mintegy négy éve folyó ügyben hozott jogerős ítéletet a Miskolci Törvényszék. A PR-Telecom még 2013 tavaszán döntött arról, hogy ázsiós tőkeemeléssel a 365 milliós tőkéjét 859 millióra emeli, a részvényeket pedig a máltai Birkirkara Mannarino Roadra bejegyzett Central Eastern Europe Cable & Media Group Limited (CEEC) jegyzi le. A bíróság azonban a tőkeemelést semmisnek nyilvánította, arra hivatkozva, hogy az apportált eszközök nem képezhetik a tőkeemelés alapját. (Annak alapjául – a cég beszámolója szerint – a CEEC által a PR-Telecommal szemben set-top boxok és modemek után kiszámlázott bérleti díj 160 millió forintos összege szolgált.)
Az átmeneti állapotot jelzi, hogy a tőkéből való részesedés alapján 57,4 százalékkal a máltai CEEC, 34,57 százalékkal Fojt István szerepelt 2015 végén; ami pedig a részvények megoszlását illeti, Fojt István több mint 80 százalékkal rendelkezett, míg a máltai cég nullával. A mérlegbeszámolóból az derül ki, hogy a CEEC-nek szánt részvényeket valójában sosem bocsátották ki, az apportot a mérlegben az egyéb követelések között mutatták ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.