Budapest turizmusa jobban teljesít, és további növekedést ígér a világszerte töretlen utazási kedv, valamint az egyre nagyobb költési hajlandóság. Az átlagos szállásfoglalási érték belföldön 42 ezerről 48 ezerre, Horvátországban 150 ezer forintra nőtt – hangzott el a Google magyarországi képviseletén, a turisztikai trendkutatás idei eredményeit ismertető kerekasztal-beszélgetésen.
Az első negyedévben az utazni vágyó magyarok közül a legtöbben Londonra, Barcelonára és Rómára kerestek rá az interneten, ahol az országok keresési toplistájának élén viszont Olaszország állt, megelőzve Spanyolországot és Ausztriát – ismertette az idei utazási divat prognózisát Boncsér Henrietta, a Google üzletfejlesztési vezetője. A görögországi nyaralást tervezők száma megugrott, erre az úti célra 36 százalékkal többen „gugliztak” rá idén január–március közt, mint egy éve. Ám a Törökország iránti érdeklődés jelentősen visszaesett, igaz, a top 10-ben már tavaly sem volt benne, de mostanra jócskán le is szakadt az élbolytól. A tipikus utazásszervező magyar egyre inkább a mobilján keresgél utazási információkat, leginkább vasárnap, hétfőn vagy kedden este 6 és 9 között, méghozzá a legtöbben augusztusban, ami azt jelenti, hogy a nyaralását változatlanul utolsó pillanatban köti le a többség. A célországok listáján nem volt helycsere, továbbra is Horvátország, Olaszország, Görögország és Ausztria a favorit. A legtöbb turista viszont Nagy-Britanniából, Németországból és Olaszországból várható ide, legalábbis a külföldről magyarországi utazásra rákeresők száma ezt mutatja, ami egybevág a szállodaipari tapasztalatokkal.
A budapesti szállodák remekelnek, a szobafoglaltság az első negyedévben 85 százalékra nőtt, miközben a szállodai átlagárak 12 százalékkal emelkedtek, s 21 százalékkal ugrott meg az egy kiadható szobára jutó árbevétel (revpar). A legfontosabb mutató, az említett revpar azonban a 12 százalékos növekedés ellenére továbbra is nagyon alacsony: Budapest a régió egyik legkedveltebb városa, de szálláshelyei még mindig a legolcsóbbak közé tartoznak – mondta Bogár Zoltán, a Danubius Hotels üzletfejlesztési igazgatója. Az idén átlépi a bruttó 100 milliárd forintot a közvetített szállásdíjpiac belföldi értéke – prognosztizálta a Szallas.hu termékmenedzsere, Papp István. Horvátországban 64 százalékos a növekedés, 2017-ben várhatóan 20 milliárd forintért foglalnak ott szállást a magyarok. A portál összehasonlította egy balatoni és egy horvátországi 7 éjszakás családi (2 gyerek, 2 felnőtt) nyaralás átlagos szállásdíjának árát: előbbi 143 798 forint, utóbbi 163 392 forintra jött ki. Ennek ellenére a horvátországi előfoglalások további komoly növekedést jeleznek az idei évre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.