A jelenlegi állapotok szerint néhány hét múlva elindulhatna a Digi mobiltelefon-szolgáltatása, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvános, közhiteles nyilvántartása szerint a kezdési időpont szeptember 13. Az viszont nem lenne példa nélküli, ha a társaság akár az utolsó pillanatban korrigálná a dátumot, ahogyan azt tavasszal megtette. Korábban ugyanis márciusra jelezte a hatóságnál a startot, ám később szeptemberre módosította a dátumot. A Digi továbbra sem bőbeszédű, csak annyit tudunk, hogy mobilos kollégái nagy erőkkel dogoznak.
A szolgáltató az NMHH-hoz érkezett bejelentésében országosnak jelölte a mobiltelefon-szolgáltatás nyújtásának földrajzi területét – közölte a Világgazdasággal a hatóság. Ennél többet azért sem árulhatott el, mert a Digi mobilhálózati adatainak zárt kezelését kérte a hatóságtól. Ezt azzal indokolta, hogy az adatok a jogszabályok szerint üzleti titoknak minősülnek, kiadásuk pedig sértené a Digi pénzügyi, gazdasági és piaci érdekeit, valamint indokolatlan versenyelőnyt biztosítana versenytársai számára. Ez alapján tehát az NMHH nem adhat részletes tájékoztatást a frekvenciához kötődő díjakról. Ugyanakkor információink szerint több százmillió forintot is fizethetett a távközlési cég a hatóságnak azóta, hogy 2014-ben megnyerte a frekvencia használati jogát. Önmagában már ennek is arra kellene ösztönöznie a Digit, hogy mielőbb elindítsa a szolgáltatást.
A start azonban, ahogy tavasszal, most is bizonytalannak tűnt, hiszen a távközlési cég még semmi jelét nem adta az indulásnak, hiányoznak például az ilyenkor bevett marketingkampányok. A piac szereplői is azzal számolnak, hogy a cég inkább jövőre halasztja az indulást.
A Digi azonban már eddig is okozott meglepetéseket, legutóbb azzal, hogy a közelmúltban bejelentette: megvásárolja az Invitel csoport lakossági és kisvállalati üzletágát jelentő Invitel Távközlési Zrt-t.
A tranzakcióval a Digi további 1,1 millió hálózati végpontot, illetve 692 ezer lakossági előfizetést szerez. Az ügylet a szükséges versenyhatósági hozzájárulások megszerzését követően, várhatóan 2018 első negyedévében zárul.
Az erősen túltelített hazai mobiltávközlési piacon 11 millió SIM-kártya van forgalomban, aki itt új szereplőként meg akarja vetni a lábát, annak főleg a konkurenciától kell ügyfeleket szereznie. Erre számítanak a Digi szakértői is, a cég várhatóan olcsóságával igyekszik majd minél nagyobb szeletet kihasítani a piaci tortából.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.