Kifejtette: a képzés során az állattartási technológiákból adódó higiéniai követelményeknek való megfelelésben segítenék a gazdálkodókat újdonságokkal, információkkal.
A szóvivő jelezte, nem lehet megmondani, mekkora esélye van a madárinfluenza ismételt megjelenésének, a megelőző intézkedésekre kell helyezni a hangsúlyt.
Az állomány madárinfluenza-mentességének megtartása érdekében különösen fontos a jogszabályokban előírt higiénés követelmények, illetve az egyedi állathigiénés követelmények maximális betartása; szeretnék, ha a hatóság ezt hangsúlyosan ellenőrizné – közölte.
Süle Katalin kitért arra is: elengedhetetlen a kárenyhítési alap újragondolása és egy díjtámogatott biztosítás létrehozása. A növénytermesztőknek is van díjtámogatott biztosításuk, a NAK szorgalmazza ezt az állattenyésztő ágazatokban is – közölte. Ennek érdekében megkezdték az egyeztetést az illetékes minisztériumokkal, hatóságokkal, illetve a Magyar Biztosítók Szövetségével – tette hozzá a szóvivő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.