Simon Róbert Balázs elmondta, hogy a mintegy ezerötszáz négyzetméter alapterületű központ építését tavaly kezdték el. A cég 1995-ben alakult Balassagyarmaton, azóta foglalkozik egyedi igények alapján, saját tervezésű célgépek, gyártó és szerelősorok, csomagolósorok, szállítópálya rendszerek és megmunkáló berendezések tervezésével és kivitelezésével. A profilja kiterjed az automatizálás, robottechnológia, valamint a rendszerintegrálás területeire, továbbá PC és IT szolgáltatásokat is nyújt.
A Delta-Tech Kft. balassagyarmati székhelye mellett Bátonyterenyén és Győrben mintegy hetven embert foglalkoztat, Győrben huszonhatan dolgoznak. A Delta-Tech Kft. kezdetben csak kisebb berendezések – például kábelipari gépek – tervezését és gyártását vállalta. 2003-ban hozott létre saját telephelyet a balassagyarmati ipari parkban. 2006-ban Bátonyterenyén telephelyet létesített gyártó és tervező kapacitással, 2008-ban pedig Győrben irodát nyitott. 2012-ben a balassagyarmati telephely szerelőcsarnokának alapterületét megduplázták, a győri irodát pedig gyártó területtel bővítették.
A vállalkozás vevői között van többek között az Audi, a Bosch, a Continental, a Johnson Electric, a Mahle, az Opel és a Suzuki, de a cég képviseli magát a műanyag- és fémfeldolgozó iparban, az energetikai iparban és a vegyiparban is. Gépsoraik Oroszországban, Mexikóban, Kínában és Brazíliában is működnek.
A cég nettó értékesítési árbevétele tavaly közel 2,4 milliárd forint volt, amely mintegy 1,4 milliárd forinttal haladta meg a 2015-ös évi adatot. Exportból származó bevétele közel egymilliárd forint volt, amely 827 millió forinttal magasabb az előző évinél, nyeresége pedig 514 millió forintot tett ki 2016-ban, 339 millió forinttal meghaladva az előző évit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.