Csont- és ízületpótló implantátumok kutatásával és fejlesztésével foglalkozik a következő négy évben a Debreceni és a Nyíregyházi Egyetem, a Varinex Informatikai Zrt. és a Kereken-Pálya Kft. alkotta konzorcium, amely a kétmilliárd forint összköltségvetésű projekthez jelentős hazai és európai uniós forrást nyert el. A program során az úgynevezett additive manufacturing technológiával olyan implantátumok előállítása a cél, amelyek jobban beépülnek az emberi szervezetbe, elősegítik a gyorsabb gyógyulást, és jóval hosszabb ideig használhatók.
A pályázat által támogatott kutatás négy éve során lehetőség adódik olyan anyagszerkezet kifejlesztésére, amely a jelenleginél magasabb szinten biztosítja a fémből készült csont- és ízületpótló implantátumok iránti követelményeket. A projektben állatkísérletek és képfeldolgozási technológiák alkalmazásával a kutatók célja a titánalapú fémimplantátumok olyan struktúrájának megalkotása, amely minden eddig ismert megoldásnál jobban biztosítja az osteointegrációt, azaz a csonthoz történő kapcsolódást. A kétmilliárd forint értékű programhoz a konzorcium 1,67 milliárd forint támogatást a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program pályázati kiírásán nyert el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.