Az AT&T az amerikai telekommunikációs szektor egyik legnagyobb szereplője, háztartások milliói használják a cég szolgáltatásait.
A szektorról tudvalévő, hogy rendkívül tőkeigényes iparág, ahol a növekedési lehetőségek meglehetősen korlátozottak, a cégek pedig az általuk megtermelt profit 80-90 százalékát visszajuttatják tulajdonosaiknak osztalék formájában. Jellemző adat a tőkeintenzív működésre, hogy az AT&T a tavalyi 161 milliárd dolláros bevételének 12 százalékát, 20 milliárd dollárt fordított meglévő hálózatának fenntartására.
A versenytárs Time Warner felvásárlását követően az AT&T részvényárfolyama közel 20 százalékot esett, ami a tranzakció túlárazottságára utalhat. Piaci szereplők megítélése szerint az ügylet nem teremt számottevő részvényesi értéket, emellett újfent előtérbe került a vállalat túlzott eladósodottsága, valamint az osztalék csökkentésétől való aggodalmak is felerősödtek.
Úgy vélem azonban, hogy e félelmek megalapozatlanok. A cég eladósodottsága ugyan valóban nagymértékű, hisz 144 milliárd dollárra rúg, miközben a távközlési óriás piaci értéke 220 milliárd dollár körül mozog, viszont fenntartható, nincs napirenden a hitelek esetleges átütemezése.
A menedzsmentnek kihívás a mostani erős piaci verseny, de az akvizíció lezárultával jelentős szinergiák szabadulhatnak fel. A vállalat stabil készpénztermelésének köszönhetően az osztalékpolitikában nem várok negatív meglepetést, az idei harmadik negyedéves eredményekről pedig a ma nyilvánosságra kerülő gyorsjelentésből tudhatunk majd meg részleteket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.