Deák Pál Ákos szerint ez jelentős előrelépés a hazai orvoslásban annak ellenére, hogy a krioabláció nevű eljárást a társadalombiztosítás egyelőre nem finanszírozza, a magánellátásban pedig 500 ezer forintba kerül a beavatkozás. Deák Pál Ákos szerint a tapasztalatok alapján hosszú távon megfontolandó a fagyasztásos eljárás kiterjesztése egyéb daganatos megbetegedések kezelésénél, mivel már évtizedek óta hatékonyan alkalmazzák a prosztata, a máj, a vese és egyéb szervek jóindulatú és rákos daganatainak kezelésére.
Magyarországon a nők 15 százalékának van jóindulatú melltumora, a probléma főleg a hormonálisan aktív korú, döntően fiatal nőket érinti. A jóindulatú emlődaganat nem okoz áttétet, a beteg életét nem veszélyezteti, de eldeformálhatja az emlőket, ami súlyos pszichés problémát okozhat.
Az országban 51 akkreditált emlőszűrő állomás van – közölte lapunkkal a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő. Évente 400-500 ezer nő kap behívót ingyenes emlőszűrésre, de csak 45 százalékuk megy el, pedig rosszindulatú emlődaganat miatt évente több mint kétezer nő hal meg.
A jóindulatú melldaganatot az eddigi hazai gyakorlat szerint nyitott műtéttel távolítják el. Az ambulánsan végezhető és az elmúlt években éppen e daganatokra optimalizált fagyasztás után e daganatok körülbelül fél év alatt felszívódnak. A kontroll alapján a kezelést követő egy hónapon belül már 30 százalékkal csökken a jóindulatú csomók mérete az emlőben – mondta Deák Pál Ákos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.