A távhővel ellátott települések száma 2016-ban megközelítette a százat, az érintett háztartásoké pedig meghaladta a hatszázötvenezret, vagyis a távhő a magyar családok, közintézmények és egyes gazdasági szereplők fűtés- és melegvíz-ellátását meghatározó energiaforrás a MEKH megállapítása szerint.
A távhővel ellátott felhasználók száma nagyságrendileg nem változott (közel ötszázzal nőtt), azonban a távhőszolgáltatók által értékesített hő mennyisége közel 3 százalékkal lett magasabb. A távhőtermelés energiahordozó felhasználásának szerkezete nem változott jelentősen a tavalyihoz képest, az összes tüzelőhő-felhasználás 70 százalékát a földgáz teszi ki, míg a biomassza a tavalyi évhez hasonlóan 15 százalékos részesedéssel bír – olvasható a közleményben.
A MEKH és a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségének (MaTáSzSz) együttműködésében összeállított, a hazai távhőszektorról átfogó képet nyújtó kiadványból az is kiderül, hogy a fenntarthatóság jegyében, a környezetbarát távhő kiépítése érdekében az elmúlt években jelentős megújuló alapú termelőkapacitás-létesítés történt a szektorban. A névleges hőtermelés közel 7 százalékkal emelkedett, elsősorban a már említett biomassza és a termálvíz alapú technológiának köszönhetően – utóbbi hőteljesítménye 50 százalékkal nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.