Idén a harmadik negyedévében a külföldiek 18,9 millió alkalommal utaztak Magyarországra. A külföldi beutazások száma 5,1 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, a turisztikai célú utazások 7,6, a nem turisztikai célú utak száma 3,5 százalékkal emelkedett – közölte a Központi Statisztikai Hivatal. A külföldi látogatók költése – folyó áron – 6,3 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest. Az idei harmadik negyedévben a külföldiek 626 milliárd forintot költöttek Magyarországon. A kiadások közel négyötöde az Európából, több mint egytizede az Amerikából, 7,1 százaléka az Ázsiából érkezőktől származott.
A külföldiek Magyarországra tett utazásainak közel háromnegyede egy napnál rövidebb ideig tartott. A 13,6 millió egynapos beutazás közül 7,2 millió útra átutazási, 2,9 millió útra vásárlási, 2,6 millió útra turisztikai célból került sor. A többnapos külföldi beutazások száma 6,5 százalékkal, 5,3 millióra emelkedett. A többnapos utaknak mindössze 7,6 százaléka volt nem turisztikai – főként átutazási, illetve munkavállalási – célú utazás. Küldő ország szerint több napra a legtöbben Németországból (822 ezer fő), Romániából (783 ezer fő) és Szlovákiából (564 ezer fő) érkeztek hazánkba. A több napra érkező németek száma jelentősen, 13 százalékkal, a szlovákoké 22 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, a románoké 14 százalékkal csökkent.
A magyar lakosság külföldi utazásainak száma a vizsgált időszakban 10 százalékkal nőtt, az utazásokhoz kapcsolódó kiadások 11 százalékkal bővültek. A külföldre tett utazásokhoz 279 milliárd forint költés kapcsolódott. A szabadidős turizmus 10 százalékkal, az üzleti turizmus 4,5 százalékkal bővült. A kiadások 80 százaléka turisztikai, 10 százaléka vásárlási, további egytizede munkavégzési, tanulási és egyéb célú utakhoz köthető. A magyarok által nagyobb számban látogatott országok közül az Olaszországba irányuló többnapos turisztikai utak száma 24, az Ausztriába irányuló utaké 20%-kal emelkedett. A Spanyolországba tett utazások száma több mint másfélszeresére nőtt. Ugyanakkor a Németországot, a Romániát, a Szlovákiát, a Csehországot vagy a Görögországot úti célul választók száma mérséklődött 2016 III. negyedévéhez képest.
Az utasforgalmi szolgáltatások külkereskedelmi többlete 347 milliárd forint (1134 millió euró) volt, 8,5 milliárd forinttal magasabb az egy évvel korábbinál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.