Tartóssá vált a lakossági hitelezés bővülése 2017 első 11 hónapjában az azt megelőző év azonos időszakához képest, hiszen az újonnan folyósított lakáshitelek összege a legfrissebb adatok szerint 38,5 százalékkal nőtt és közel 600 milliárd forintot tett ki. Még impozánsabb volt a személyi hitelek 47 százalékos növekedése ugyanebben az időszakban, amely ily módon 283,6 milliárd forintra hízott – írja közleményében a BankRáció.hu.
Trencsán Erika, a BankRáció.hu szakértője szerint ráadásul az is látható a tavalyi adatokból, hogy hónapról hónapra növekedett 2016-hoz képest az újonnan folyósított lakáshitelek és személyi hitelek összege, tehát folyamatosan növekedési pályán van a lakossági hitelezés.
Az elemző szerint az idén is erős maradhat a kereslet a lakáshitelek és a személyi hitelek iránt, a több évig fix törlesztőrészletet garantáló lakáshitelek aránya pedig még tovább is növekedhet ebben az évben, mivel a lakosság számára rendkívül fontos a kiszámíthatóság. Mindez nem véletlen, mivel továbbra is több tényező segíti a lakossági hitelezés bővülését. Egyfelől a háztartások bevételei részben a nettó reálbérek emelkedése miatt növekedtek, másfelől az alacsony kamatkörnyezet miatt a hitelek is olcsóbbá váltak.
Trencsán Erika arra is felhívta a figyelmet, hogy
mivel a bankok közötti verseny egyre éleződik a lakáshitelek és személyi hitelek piacán egyaránt, fontos, hogy aki hitelfelvételt tervez, ne csak a saját bankjának az ajánlatát vegye számításba, hanem minél több ajánlatot nézzen meg, mert jelentős különbségek lehetnek.
A BankRáció.hu szerint bár a lakossági hitelezés meredek emelkedőn van, egyelőre nincs szó túlzott eladósodásról. Ez elsősorban a jövedelemarányos törlesztőrészletre vonatkozó szabálynak köszönhető, amely megakadályozza, hogy a háztartások túl sok hitelt vegyenek fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.