Egy bukaresti energiaügyi konferencián a vezérigazgató az Agerpres hírügynökség szerint elmondta: az amerikai vállalatnak 2018 novemberében kellene jeleznie, hogy a projekt a következő szakaszába lép.
Hozzátette, a kitermelés tervezett mennyisége, az évi 6 milliárd köbméter gáz több mint a felét teszi ki a romániai éves 10-11 milliárd köbméteres gázfogyasztásnak.
A két vállalat sikeresen zárta a második próbafúrást, 2008 óta eddig 1,5 milliárd eurót költöttek a projektre. Az első becslések szerint 42 és 84 milliárd köbméter közötti gázmennyiség lehet a Fekete-tenger alatti gázmezőben.
Romániában évente 11 milliárd köbméter gázt termelnek ki. Az elmúlt években több gázlelőhelyet találtak a Fekete-tenger alatt, Sorin Gal becslése szerint, ha valamennyi kitermelése elkezdődik, akkor 2025-ig Románia 18-20 milliárd köbméterre növelheti földgázkitermelését.
A fekete-tengeri földgázról Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tárgyalt február elején Bukarestben, és bejelentette: Románia 2020-ra megteremti a Magyarországra irányuló gázexport műszaki feltételeit, 2022-től pedig lehetőség nyílik jelentős mennyiségű, a Fekete-tengeren kitermelt gáz Magyarországra szállítására, miután magyar vállalatok kötötték le a gázszállítási útvonal teljes, évi 4,4 milliárd köbméteres szállítási kapacitását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.