A vállalat azt közölte, hogy a kamat- és adófizetés, amortizáció és egyéb tételek előtti nyeresége (kiigazított EBITDA) 11,3 milliárd norvég koronára (367 milliárd forint) emelkedett az egy évvel korábbi 10,5 milliárdról. A részvényesekre jutó nettó eredmény 5,0 milliárd korona volt. Elemzők előzetesen 11 milliárd koronával számoltak.
A Telenor egyúttal kiigazította éves előrejelzését a kelet-közép-európai érdekeltségeinek eladását figyelembe véve.
A társaság még márciusban jelentette be, hogy kivonul a régióból, és 2,8 milliárd euróért eladja közép-kelet-európai leányvállalatait, köztük a Telenor Magyarországot a cseh PPF-csoportnak, amely a közép-kelet-európai térség legnagyobb magántőke-befektetője. A PPF csoport tulajdonosa Peter Kellner cseh milliárdos.
A Telenor immár arra számít, hogy idén 1-2 százalékkal nőhet az árbevétele, és 2-3 százalékkal az organikus EBITDA.
Korábban 1-3 százalékos növekedési sávot adtak meg az EBITDA-ra. A tőkeberuházások értéke 17-18 milliárd norvég korona lehet, míg korábban 18-19 milliárd norvég koronával számoltak.
Bár az eredmények jobbak voltak a vártnál, a befektetőket megijesztette, hogy a délkelet-ázsiai piacokon esett a Telenor árbevétele, így az oslói tőzsdén pár perc alatt csökkenésre váltott a vállalat árfolyama. Délben már 3,25 százalékos mínuszban forgott a részvény, pedig nyitáskor, napi maximumán 1,57 százalékos pluszban jegyezték.
Többet telefonálnak a magyarok külföldi utazásuk során tavaly nyár óta, amikor eltörölték a roamingdíjakat az Európai Unióban, az adathasználatuk pedig a többszörösére nőtt – tudta meg a Világgazdaság a három magyarországi mobilszolgáltatótól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.