Kína a környezetszennyező energiaforrásoktól való függőségének felszámolása érdekében támogatásokkal ösztönözte technológiai fejlesztésre az energiatermelő ágazatot. A költségvetés terheinek enyhítése céljából most viszont már az áramfejlesztési támogatások leépítésére készül. A NEA iparági konzultációs szándékkal készített tervezete szerint
a megújuló energiaforrásokra támaszkodó energiatermelés ösztönzését pénzügyi támogatásról regionális szintű technológiai és szabályozási ösztönzőkre helyezik át.
A NEA tervezete rámutat, hogy egyes régiókban már sikerült költségegyensúlyt kialakítani a különböző energiaforrások között, amiből „más régiók is tanulhatnak”. A dokumentum egyúttal felszólítja az áramszolgáltató vállalatokat arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljenek a támogatást nem igénylő fejlesztési projekteknek és gondoskodjanak a szél és napenergiával termelt áram betáplálásához szükséges hálózati kapacitás kiépítéséről.
A napenergia-termelés költsége 2007. és 2017. között kilencven százalékkal csökkent
a GCL New Energy Holdings, az egyik legnagyobb kínai „tiszta energia” termelő vállalat augusztusban közzétett jelentése szerint. A cég szerint már egy éven belül is árparitás alakulhat ki a különböző áramtermelési formák között.
Az Európai Unió a továbbiakban nem terjeszti ki a szeptember 3-án éjfélkor lejárt, kínai napelemek uniós behozatalára vonatkozó korlátozó intézkedéseit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.