Tájékoztatásuk szerint startupok, spinoffok, kis- és középvállalkozások, valamint felsőoktatási hallgatók és magánszemélyek innovatív, energetikai, energiatudatosságot érintő, illetve kreatív fejlesztési ötleteit várják. Egy pályázó egyszerre csak egy ötlettel pályázhat, a jelentkezés pedig kizárólag online történhet a www.mvmedison.hu oldalon keresztül.
A január végéig beérkező pályázatok első körös értékelése után a továbbjutó ötletgazdák részt vehetnek a második forduló képzési programjában. Ennek során az MVM Csoport inkubátor cége, a Smart Future Lab Zrt. (SFL) szakembergárdájának, valamint a képzésben részt vevő partnereinknek, az IBM-nek és az Innoenergy-nek köszönhetően olyan tudást szerezhetnek, amely elengedhetetlen egy sikeres statup indításához és fejlesztéséhez. A nyertes projektek egyenként 3 millió forint értékű kommunikációs szolgáltatáscsomagot kapnak, és egy tanulmányúton is részt vehetnek annak érdekében, hogy sikeres piaci szereplővé váljanak.
A közleményben Kóbor György, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy az MVM csoport közép- és hosszú távú stratégiájának alapeleme a folyamatos innováció, illetve az energetikához köthető újító ötletek felkutatása és felkarolása. Olyan kezdeményezéseket keresnek, amelyek valós problémákra kínálhatnak megoldásokat, könnyebbé tehetik az MVM ügyfelek mindennapjait, illetve hatékonyabbá tehetik a magyar energetika működését.
Összefogott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Hiventures és az Enterprise Hungary, hogy egyetemi inkubációs programmal segítse a hallgatóknak megvalósítani ötleteiket és üzleti terveiket. A Startup Campus BME Powered by Hiventures egyetemi inkubációs program csütörtökön zárult le a nyertes projekt kihirdetésével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.