A megállapodást május 16-án írta alá Szerdahelyi Róbert, a bank igazgatója, Bősz Adrián, a Szekszárdi Borvidéki Tanács elnöke, Bodri István, a Szekszárdi Hegyközség elnöke valamint Vesztergombi Csaba, a Szekszárd Borvidék Nonprofit Kft. felügyelőbizottságának elnöke. A megállapodás szerint
a pénzintézet szakértői a fejlesztési döntések során személyes konzultációkkal, középtávú előrejelzésekkel, elemzésekkel segítik a borászok munkáját, és az Erste saját rendezvényein is bemutatja a régió pincészeteit, azok kínálatát.
Szekszárd az egyik legrégebbi magyar borvidék, 2300 hektáros területén mintegy 200 borászat működik, közülük 40-50 boraival a boltok polcain is találkozni lehet. A borvidék borászainak gyümölcsöző együttműködését számtalan közös rendezvény, esemény bizonyítja – hangsúlyozta a közlemény szerint a Szekszárdi Borvidéki Tanács elnöke.
Az Erste kiemelt feladatának tekinti a hazai kis- és közepes vállalkozások (kkv) támogatását, amelyeknek nemcsak pénzügyi támogatást, hanem kapcsolat- és hálózatépítési lehetőségeket is biztosítani kíván. A bank egy speciális, kifejezetten a borászok igényei alapján összeállított termékcsomagot is kínál, a Kadarka a pénzintézet kínálatában elérhető legjobb, a magánszemély ügyfeleknek, mikrovállalkozásoknak valamint kkv-knak szóló ajánlatokat foglalja magába. A borászokat egyénre szabott ajánlatokkal támogatja a bank.
A közlemény kitér arra is, hogy az Erste jelentős növekedést ért el a kkv szektor finanszírozásában.
Míg a szektor hitelállománya a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint 2018-ban közel 12 százalékkal bővült, az Erste 23 százalékos gyarapodást ért el.
Idén március végén a bank által kezelt kkv-hitelállomány csaknem 27 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a kkv-ügyfelek száma csaknem 6 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest, míg a hitelezett ügyfeleké több mint 13 százalékkal nőtt egy év alatt.
Az agrárhitelezésben tavaly is folytatódott az Erste piaci átlagot jelentősen meghaladó növekedése, és idén is jelentős bővülést terveznek ezen a területen. A pénzintézet agrárium területén működő kkv-ügyfeleinek száma március végén csaknem 8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg a hitelezett ügyfeleké több mint 12 százalékkal nőtt. Mindezek eredményeként a hitelállomány 23,5 százalékkal bővült egy év alatt.
Az élelmiszeripar esetében a bank ügyfeleinek száma több mint 2 százalékkal, míg a hitelezett ügyfeleké több mint 4 százalékkal gyarapodott. A hitelállomány átlagon felüli mértékben, 28,3 százalékkal haladta meg március végén az egy évvel korábbit. A bank mintegy 40 borászati ügyfelénél több mint hárommilliárd forintos hitelállományt kezel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.