Az idei első félévben 26,3 milliárd forintos adózott eredményt ért el a K&H, ami éves összevetésben 9 százalékos emelkedést jelent a tavalyi, egyszeri tételektől megszabadított eredményhez képest – mondta David Moucheron, a K&H Csoport vezérigazgatója. A második negyedévi profit 14,1 milliárd forint volt, ami 14 százalékos emelkedést jelent. Az eredményből 2,7 milliárd forintot a K&H Biztosító hozott, ami egyébiránt közel 20 százalékos bővülést tudott felmutatni.
A bank hat hónap alatt 250 milliárd forintos hitelkihelyezést hajtott végre, a hitelállomány 1548 milliárd forint volt július végén, ami 6 százalékos növekedést jelent. A betétoldal ezzel szemben 2 százalékkal, 2380 milliárd forintra tudott emelkedni,
Mindennek köszönhetően a hitel/betét mutató a 2018. nyári 62,7 százalékról, 65,4 százalékra javult.
A nettó kamatbevételek az alacsony kamatkörnyezet ellenére 6 százalékkal, 39,1 milliárd forintra tudtak bővülni, miközben a nettó díj- és jutalékbevételek 8 százalékkal, 36 milliárdra nőttek.
Miután a pénzintézet működési költségei visszafogottan, 2 százalékkal 48,5 milliárd forintra növekedtek, a bank információi szerint a K&H-é a piac második legjobb, 63,1 százalékos költség/bevétel mutatója.
A vállalati hiteleknél a piactól elmaradó, 10 százalékos növekedést tudott felmutatni a K&H, a kihelyezések összege 175 milliárd forintot tett ki. A bank az NHP+ keretében 21,05 milliárdos kihelyezésnél tartott az első hat hónap után.
A lakossági területen a jelzáloghiteleknél 20, a személyi hiteleknél 44 százalékos bővülést tudott elérni a pénzintézet az első hat hónapban. A bank 3000 ügyletben július elejétől augusztus végéig 29 milliárd forint Babaváró hitelt tudott kihelyezni, ami magasabb, mint az ugyanezen időszakban kiheylezett jelzálog (22 milliárd) és személyi hitel (20 milliárd) volumene. A következő hónapok a digitális transzformációról szólnak majd:
a társaságnál szintén júliusban debütált teljesen online személyi kölcsönből augusztus végéig 600 millió forintot tudtak kihelyezni.
A nem teljesítő hitelek (NPL) terén mérföldkövet jelent, hogy a lakossági területen is 10 százalék alá (9,1 százalékra) csökkent a mutató, eközben ugyanakkor a vállalati oldalon szerény mértékű romlást a tavaly június végi 1,9 százalék helyett 2,3 százalékos NPL-t mutatnak a számok. Összességében ugyanakkor egy év alatt 2 százalékot javítva, 5,1 százalékon áll a nem teljesítő hitelek aránya.
A lakossági megtakarítások 6 százalékkal, 1947 milliárd forintra növekedtek, ám a növekedés nem érintette a klasszikus bankbetétek állományát.
A befektetési alapok állománya 10 százalékkal bővült, míg az állampapírok állománya 11 százalékos emelkedést mutat – ebben már szerepel az új instrumentum, a MÁP+ hatása. A bank ügyfelei megbízásából augusztus végéig 100 milliárd forintnyi MÁP+ állampapírt jegyzett, David Moucheron szerint ügyfeleik 40 százalékban régi állampapírt és hasonló arányban más megtakarítást cseréltettek az ügyfelek az új 5 éves instrumentumra és mindössze 20 százalékban szolgált új pénz a megbízások alapjául. .
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.