A magyarországi vállalatok több mint fele küldte kényszerszabadságra alkalmazottait a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben, a harmada pedig csökkentette a munkaidőt – derül ki a HR Evolution Kft. kutatásából. A cégvezetők fele ezenfelül elhalasztotta a külsős dolgozókkal való együttműködést, a negyede állásidőre küldte a munkatársait, és minden ötödik le is épített néhány alkalmazottat.
A 123 megkérdezett vállalat 19 százaléka már a koronavírus-járvány második hetében teljes leállást rendelt el
– közölte Csikós-Nagy Katalin, a HR Evolution Kft. ügyvezetője. A kutatás, amelyre hivatkozott, március 18. és 23. között készült.
Más eszközöket is választottak a cégvezetők, például újragondolták a vállalat stratégiáját, áttekintették a folyamatokat, észszerűsítették a kiadásokat, a kulcsfontosságú munkaerőt pedig megtartották. Csikós-Nagy Katalin rámutatott, hogy a járvány okozta globális változásokat gazdasági, munkaerőpiaci és HR-szakmai szempontból is érdemes megvizsgálni. A munkaerőpiacon például néhány hete még a fluktuációról készült benchmark kutatás eredményeiről, a munkaerőhiányról, az autóipar lassulásáról és a digitalizációról volt szó szakmai körökben, ám azóta 180 fokot fordult a helyzet. A vállalatok 94 százaléka átállt az otthoni munkavégzésre a hivatkozott felmérés szerint, ahol pedig még bejárnak a dolgozók, bevezették a testhőmérséklet mérését, gyakrabban és alaposabban takarítanak, minden második cég óránként fertőtlenít is.
A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.