BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ennyit keresnek a nagy technológiai cégek percenként

Ők azok, akik a pandémia ellenére is rekordokat döntenek.

A koronavírus-járvány miatt globálisan otthon maradásra kényszerült lakosság megnövekedett aktivitása az interneten a FAATMAN-részvényeknek (Facebook, Amazon, Apple, Tesla, Microsoft, Alphabet és Netflix) óriási hasznot hozott. Az Origo cikke szerint

a technológiai óriások napról napra szárnyalják túl a rekordmagasnak hitt részvényértékeiket és keresnek elképesztő összegeket.

A Visual Capitalist grafikája azt mutatja meg, hogy a nagy technológiai cégek mennyit kerestek percenkénti lebontásban. A kördiagramon ábrázolt cégek neve mellett a „K” betű az ezer dollárt jelöli, míg az „m” a minute, vagyis magyarul a perc rövidítése. Ez tehát azt jelenti, hogy például a Netflix percenként keresett 50 ezer dollárt (nagyjából 15 millió forintot), de a jelenlegi csúcstartó Amazonnál ez már 956 ezer dollár, azaz mintegy 287 millió forint (a kalkuláció alapját a legfrissebb negyedéves bevételek jelentik az egyes vállalatoknál).

Fotó: Visual Capitalist

Netflix

A koronavírus-járvány különösen kegyes volt a Netflixszel. A streamingóriás 2020-ig 52 millió új előfizetővel bővült, ezzel 203 millióra növelte előfizetőinek számát. A megosztáson kívül a tartalomgyártásba is egyre jobban bekapcsolódik a cég. A Netflix saját gyártású produkcióinak száma gyorsan növekszik, és a Golden Globe díjazottjai közt is egyre többször tűnnek fel.

Tesla

Az elektromos járművek egyre növekvő térhódítása új magasságokba emelte a Teslát is. A vállalat bejutott a rangos S&P 500-ba, a részvények szárnyalása pedig az alapító Elon Muskot a világ leggazdagabb emberei közé repítette.

Facebook

Mióta az adatvédelmi kérdések nagyobb politikai figyelmet kapnak, a Facebook viharos hónapokat él, azonban ennek – úgy tűnik – nincs érdemi hatása az üzletre. A legutóbbi negyedév során 27 milliárd dolláros (8100 milliárd forint) bevételt termelt, és átlagosan havonta 2,8 milliárd aktív felhasználót lát vendégül a platformon.

Microsoft

A Microsoft a második legnagyobb technológiai vállalat, a maga 1,75 ezer milliárd dolláros (525 ezer milliárd forint) piaci kapitalizációjával. A holdinghoz tartozik a Bing, a LinkedIn, az Xbox és az Azure is.

Alphabet

Az Alphabet a Google anyavállalata, amely igazi „behemótnak„ számít. A tavalyi évet 182 milliárd dolláros (54.600 milliárd forint) bevétellel fejezték be, amelyből körülbelül 20 milliárd dollárral (6000 milliárd forint) részesedett a YouTube. A csaknem 4 milliárd keresés naponta pedig magasan a világ legnépszerűbb weboldalává teszi a Google-t.

Apple

Az Apple már nem csak az iPhone-ról szól. 2021 első negyedévében az Apple szolgáltatási szegmense 15,7 milliárd dollár (4710 milliárd forint) bevételt ért el, amihez főként a Mac- és az iPad-eladások járultak hozzá. Azonban a viselhető cikkeik és a háztartási kiegészítőik is hatalmas, mintegy 12,9 milliárd dolláros (3870 milliárd forint) bevételt hoztak a konyhára.

Amazon

Noha az Amazon számára továbbra is az Egyesült Államok a legkiemelkedőbb piac, a világ más részein is egyre jobban teljesít a vállalat. 2020-ban például 20 milliárd dollár (6000 milliárd forint) bevételt könyvelhettek el Japánból, illetve 29 milliárd dollárt (8700 milliárd forint) Németországból.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.