Pünkösdre várható kapunyitás a teljes fürdőágazatban, míg az átoltottságtól függővé tett lehetséges újraindulás első napjaiban a közfürdők 25-30 százaléka startolhat el – tájékoztatott a Világgazdaság kérdésére Boros László Attila, a Magyar Fürdőszövetség elnöke.
Az újranyitásra mindenki teljes gőzzel készül, a létesítmények mindegyike rendelkezik már a Covid–19 elleni biztonsági intézkedésekhez szükséges felszerelésekkel, fertőtlenítőpontokat, tájékoztató és vendégirányító táblákat már tavaly vásárolt és kihelyezett mindenki, a start csak a szokásos tavaszi felkészítési munkálatokat igényli.
A szakmai szövetség elnöke szerint ez a legnagyobb fürdők esetében nagyságrendileg 8–12 millió forintba kerülhet, ami most nagy teher az üzemkezdéshez.
A nyitás időzítését a lehető legpontosabban kell megtervezni, hiszen a fürdők látogatottsága szorosan összefügg az egyes desztinációk látogatottságával.
Bár a hét végén ünnepnap lesz, május elseje szombatra esik, ezért a hosszú hétvége nem segíti a kezdést, és a szállásfoglalások beindulása is bizonytalan egyelőre.
A budapesti gyógyfürdők közül – mint Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója korábban bejelentette – a Széchenyi, a Gellért, a Rudas, a Lukács, a Paskál és a Csillaghegyi azonnal kinyit, a Palatinus és a Pesterzsébeti strandfürdő csak pünkösdkor, a többi pedig júniusban.
Tavaly a beltéri fürdőegységek késleltetve nyithattak, most ilyen kitétel nincs a részletszabályok között, vagyis a szállodákkal egyszerre fogadhatnak vendégeket a wellnessrészlegek is.
A belföldi turizmus megindulásához fontos a helyi vonzerők gyors feléledése, a vendégek eszerint választanak maguknak úti célt. Ezért is szerencsésebb az idei, összehangolt startengedély.
A fél éve bezárt fürdők remélik, hogy a pandémiától nemcsak veszteséget, hanem a post-Covid-kúrák helyszíneiként később új vendégkört is kapnak.
Erre, a koronavírus-fertőzésből kigyógyultak utókezelésére és rehabilitációjának elősegítésére a világhírű magyar fürdőgyógyászat, a magyar gyógyvízkészlet tökéletesen megfelelő, ezért is szorgalmazza a fürdőszövetség, hogy akár a Széchenyi Pihenőkártya bevonásával ne csak a fürdőbelépőket, hanem a post-Covid-kúrák díját is lehessen fizetni.
Ez win-win szituáció lenne minden érintett számára, beleértve a magyar egészségbiztosítást is – hangsúlyozta a szakmai szövetség elnöke.
A fürdők az országos tiszti főorvos pontos üzemeltetési előírásait csütörtök reggel megkapták. A dolgozói átoltottsággal jól állnak, egyes helyeken már 80-90 százalékos aránnyal fogadhatnak vendégeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.