A seattle-i székhelyű technológiai óriás közleményében kifejtette, hogy új Fejlesztési Központot hoz létre teljesen elektromos, autonóm szállító robotja, az Amazon Scout számára, amelyet jelenleg már négy amerikai helyszínen tesztelnek. A központnak Helsinki ad otthont, a finn fővárosban két tucat mérnök kezdi meg a munkát, akik elsősorban kutatásra és fejlesztésre fognak összpontosítani – számolt be róla a CNBC.
Az egyik fő cél az lesz, hogy olyan 3D-s szoftvereket fejlesszenek ki, amelyek „a valós élet összetettségét szimulálják”, ezzel biztosítva, hogy a Scout biztonságosan tudjon közlekedni a csomagok kiszállítása közben.
A helsinkiben dolgozó csapat az Amazon tervei szerint a jövőben növekedni fog.
Olyan mérnököket veszünk fel, akik a robotika és az autonóm rendszerek területének élvonalába tartoznak.
Az új fejlesztési központ létrehozása fél évvel azt követően történt meg, hogy Jeff Bezos cége a hírek szerint felvásárolta az Umbra névre hallgató finn 3D-s modellező céget, amelynek irodái vannak az Egyesült Államokban és az ázsiai-csendes-óceáni térségben is – tette hozzá a LinkedIn.
Nem szokatlan jelenség, hogy az Amazon egy helyi akvizíciót követően új városban kezdi meg tevékenységét. Ez történt az Egyesült Királyságban, Cambridge-ben is, ahol a mesterséges intelligenciával foglalkozó Evi Technologies felvásárlását követően erősítette meg jelenlétét. A szigetországban azelőtt az angliai Slough városa volt a központ, ahova a Bookpages cég felvásárlása útján került.
A vállalat kommunikációja alapján a helsinki fejlesztési központ szoros együttműködésben fog dolgozni a seattle-i Amazon Scout K+F laboratóriumban, valamint a németországi Tubingenben és Cambridge-ben dolgozó csapatokkal, utóbbi helyszínen az Amazon több éve fejleszti a szállító drónokat is.
Az Amazon Scout járművek akkorák, mint egy kisebb hűtő, a járdák mentén gyalogos tempóban képesek közlekedni, és kisebb csomagok kiszállítására alkalmasak.
A kézbesítési robotokat a jövő egyik kulcstechnológiájának tartják, mivel a kiszállítás úgynevezett utolsó mérföldjénél lehet nagyon nagy szerepük,
a légyszennyezettség mérsékléséhez is hozzájárulhatnak, és akár munkahelyek százezreit is felválthatják világszerte.
Hasonló projekten dolgozik Finnországban a Starship Technologies vállalat is, amelyet 2014-ben a Skype társalapítói, Janus Friis és Ahti Heinla hoztak létre. Januárban a Starship bejelentette, hogy robotjai már egymillió kiszállítást hajtottak végre az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban, Észtországban és Németországban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.