Az alkalmazottak 54 százaléka gondolkozna inkább munkahely-váltáson, ha nincs lehetőség flexibilis munkavégzésre – derül ki az EY nemzetközi készült kutatásából.
A távoli munkavégzés az Y-generáció tagjai számára a legfontosabb, akik kétszer akkora valószínűséggel mondanának fel, ha teljes munkaidőben az irodában kellene ülniük, mint a baby-boomer generáció született tagjai. Szektor szerint leginkább a pénzügyi és technológiai dolgozók igénylik legjobban a távmunkát, míg beosztás szerint a menedzserek és a vezetők. Akik legalább 10 éve dolgoznak egy helyen, azok körében a legkisebb a felmondás veszélye az ilyen lehetőségek megszűnésével.
Egyre többen elvárják a cégüktől, hogy onnan és akkor dolgozhassanak, amikor szeretnének
– emelte ki Farkas Margit, az EY Személyügyi Tanácsadással foglalkozó partnere, aki szerint a cégek előtt nagy a kihívás a vállalati és egyéni érdekek összehangolása terén.
A kutatásból kiderül az is, hogy a járványhelyzet alatt a megkérdezettek 48 százaléka szerint jó irányba változott a vállalati kultúra, ugyanakkor 64 százalék szerint a cégénél fejlettebb technológiai megoldásokra, például stabilabb videókonferencia programokra és gyorsabb internet elérésre lenne szükség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.