A Startup Campus partnereivel négy inkubációs programot indított idén ősszel. A University Startup Program, a HFDA Startup Program, a HUMDA Startup Program, valamint a TokajTech Startup Program célja a korai fázisú innovatív vállalkozások üzleti és termékfejlesztése, mentorálása, valamint az induláshoz szükséges tőkebefektetésre való felkészítés. A finanszírozásra érett startupoknak lehetősége van akár 20 millió forint befektetés megszerzésére a programok végén, melyből a képzéseket szervező Startup Campus 5, míg a Hiventures kockázatitőkealap-kezelő 15 millió forintot biztosít.
2018 óta minden évben meghirdetik a fiatalokat célzó University Startup Programot, amely az idén a programot támogató Adria Port kihívásaival is bővül:
a szervezők kiemelten keresik a logisztika, tengeri áruszállítás, hajózási trendek, kikötőmechanika, valamint kikötőhöz kapcsolódó, vízi és tengeri mobilitás témakörében megszületett ötleteket.
Ezek mellett azonban, iparágtól függetlenül, bármilyen ötlettel lehet jelentkezni, egyetlen kikötése a programnak, hogy legyen legalább egy egyetemista hallgató a benevezett projektben. Az inkubáció sikere három éve egyértelművé tette a Startup Campus számára, hogy szükség van további iparági programok létrehozására is, melyek ebből az egyetemi képzésből nőtték ki magukat az elkövetkező években.
Idén ősszel már harmadik alkalommal indul el a HFDA Startup Program, amely a legígéretesebb fiatal divat-dizájn startupvállalkozókat célozza. A program elsősorban az egyedi, innovatív megoldásokat hozó divat- és dizájnvállalkozásokat segíti piacra lépni a Magyar Divat & Design Ügynökség (HFDA) segítségével. Fókuszterületei többek közt a fenntartható divat és dizájn, a gyártástechnológia, a textilipari innovációk és a belsőépítészet.
Szaktekintélyek közreműködésével kezdetét vette idén először a HUMDA Startup Program is, melyet az autó- és motorsport megújításáért indított el a HUMDA Magyar Autó-Motor Sport Fejlesztési Ügynökség. Michelisz Norbert autóversenyző, Talmácsi Gábor gyorsaságimotoros-világbajnok, dr. Hanula Barna belsőégésűmotor-szakértő, egyetemi docens és Kling Sándor Forma–1-es mérnök is segíti a képzést, ahol többek közt a mobilitás, a közlekedésbiztonság, a városi közlekedés vagy a versenyzői felkészülés területére várnak a szervezők innovációkat.
Startupprogram indul továbbá a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért a Tokaj Borvidék Fejlesztési Tanács kezdeményezésére.
A TokajTech Startup Program a borászatot, gasztronómiát, szállástechnológiát és a turizmust forradalmasító ötleteknek ad lehetőséget a fejlődésre. Az inkubáció indulását Wáberer György, Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztos jelentette be, illetve további neves szakemberek is támogatják: ifj. Szepsy István borász és üzletember, dr. Vinnai Balázs startupbefektető és mentor és dr. Szepesi Richárd idegenforgalmi befektető.
A programokat támogatja a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, a Széchenyi István Egyetem és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal is. Jelentkezni november 1-ig van lehetősége azoknak az ötlet- vagy prototípusfázisban lévő projekteknek, melyek innovatív megoldást hoznak az említett iparágak bármelyikében. További információk és jelentkezési felületek a Startup Campus oldalán találhatók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.