Több ismert közéleti személyiség is összefogott annak érdekében, hogy a Twitter bojkottálására szólítsa fel a hirdetőket, ha Elon Musk bevezeti a korlátlan szólásszabadság alkalmazását a közösségi oldalon – írta meg a Daily Mail.
Huszonhat civil és érdekvédelmi szervezet írt alá egy levelet, amelyben kifejezik aggodalmukat a világ leggazdagabb emberének terve miatt.
Az, hogy Elon Musk átvette a Twittert, tovább mérgezi információs ökoszisztémánkat, és közvetlen veszélyt jelent a közbiztonságra, különösen a már amúgy is leginkább kiszolgáltatottak és marginalizáltak körében
– írták a bojkott támogatói. Megfogalmazásuk szerint a Twitteren való jelenlét miatt a cégeket akár „a gyűlöletet, a szélsőségességet” és az „összeesküvés-elméleteket felerősítő platformmal” azonosíthatják majd. A szerzők így folytatták a cégeknek szánt levélben: „Musk irányítása alatt fennáll annak a veszélye, hogy
a Twitter a félretájékoztatás pöcegödörévé válik, és az Ön márkájával szennyezi majd az információs ökoszisztémát egy olyan időszakban, amikor az intézményekbe és a médiába vetett bizalom már minden idők mélypontján van.”
Musk maga válaszolt a levélre, és úgy fogalmazott, hogy utánajárna, ki finanszírozza azokat a civil szervezeteket, amelyek több nagynevű amerikai céget – köztük a Coca-Colát és a Disney-t is – a Twitter bojkottálására szólítottak fel. A Daily Mail cikke szerint a Musk-ellenesek között van
Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa, a Clinton- és Obama-kormányzat egykori munkatársai által alapított civil szervezetek, gazdag demokrata adományozók és családi alapítványaik, szakszervezetek és több európai kormány is.
A levél aláírói között szerepel például az Accountable Tech, amelyet Nicole Gill politikai tanácsadó, illetve Jesse Lehrich, Hillary Clinton kampányának egykori külpolitikai szóvivője vezet. Aláírta továbbá a Media Matters for America is, amelyet 2004-ben alapított David Brock, akit korábban konzervatív újságíróként tartottak számon, majd a Politico a „demokraták támadó kutyájaként” jellemzett.
Az UltraViolet is aláírta a levelet, a szerveződés pedig „a szexizmus elleni küzdelemben” vesz részt. A csoportot több szakszervezet is támogatja, köztük az Amerikai Munkaügyi Szövetség, az Ipari Szervezetek Kongresszusa (AFL-CIO) és az Amerikai Tanárok Szövetsége. A cikk emlékeztet, hogy a levelet aláíró szervezetek közül nem mindegyik amerikai székhelyű, például a Center for Countering Digital Hate brit székhelyű és a Munkáspárt vezető személyiségeinek egykori tanácsadója, Imran Ahmed vezeti.
Az európai kormányok erőteljesen részt vesznek egy másik aláíró, az Access Now támogatásában. A csoport célja, hogy kiálljon a választások tisztaságáért, valamint az emberi jogok védelméért. A csoport mára globálissá vált, világszerte több irodája is van. Legújabb jelentésük szerint a legnagyobb adományozójuk a svéd kormány fejlesztési ügynöksége, a Sida, Soros Nyílt Társadalom Alapítványa, illetve a szervezetet jelentős összegekkel támogatja még Dánia, Németország, Hollandia kormánya, valamint Kanada is.
Musk április közepén jelentette be, hogy felvásárolná a Twittert, a hónap végén pedig a cég vezetősége el is fogadta az üzletember körülbelül 44 milliárd dolláros ajánlatát. A milliárdos elmondta, azért akarta megkötni az üzletet, mert úgy gondolja, a Twitterben megvan a potenciál ahhoz, hogy a szólásszabadság vezető platformja legyen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.