Tavaly 199,6 milliárd forintos árbevételt ért el a Yettel Magyarország Zrt., közel 7,8 milliárd forinttal, mintegy 4 százalékkal növekedett, amely mögött legnagyobb mértékben az előfizetői ügyfelektől származó árbevétel emelkedése áll – derült ki a vállalat pénzügyi beszámolójából. Minden más mutató esetében azonban csökkenés látható, az üzemi eredménye közel 9 milliárdos csökkenés mellett 24,2 milliárd forint lett, és az adózott eredménye esetében is ez látható, 20,9 milliárd forintos nyereséget könyvelhetett el a távközlési cég. A társaság eredményessége 29 százalékkal csökkent az előző évhez képest, amelynek fő oka
a beszámoló szerint, hogy habár az árbevétel nőtt, ugyanakkor főként a működési költségek nagyobb mértékben emelkedtek.
A saját tőke esetében több mint 8 milliárd forintos volt a csökkenés, de a hosszú lejáratú kötelezettsége is közel 6 milliárddal lett kevesebb, a beszámoló szerint utóbbi fő oka, hogy a társaság tavaly elkezdte visszafizetni az 5G frekvenciák megszerzésére felvett hitelt. A saját tőke csökkenésének fő oka pedig az, hogy az előző év vonatkozásában kifizetett osztalék magasabb összegű, mint a tárgyévi eredmény értéke. Nőtt a munkavállalók átlagos létszáma: 2020-ban 1122 főt foglalkoztatott átlagosan a vállalat, tavaly pedig 1396 főt. A cég létszáma és így a bérköltsége is főként a viszonteladó-hálózat integrálása miatt emelkedett a beszámoló szerint.
A személyi jellegű ráfordítások összege pedig 12,8 milliárdról 15,4 milliárd forintra nőttek.
A Yettel tavaly januárbann újabb 15+5 évre meghosszabbította frekvenciahasználati engedélyét a 900 és 1800 MHz-es sávokra. A 900 MHz-s tartományban 26 MHz, míg az 1800 MHz-s sávban 40 MHz-es blokkot szerzett, amelyért összesen nettó 56,854 milliárd forintot fizetett. A vállalat az elmúlt két évben a fejlesztések és a hálózat modernizációjának érdekében összesen nettó 92,454 milliárd forintot fordított a hálózatának fejlesztéséhez szükséges frekvenciák megszerzésére.
Tavaly szeptemberben fontos mérföldkőhöz érkezett a vállalat: belépett az otthoni szolgáltatások területére és elindította Telenor OtthonNet néven otthoni internetszolgáltatását lakossági ügyfeleknek. Bevezetésekor is már több mint egymillió háztartás számára volt elérhető, és a fejlesztések során ez a kör folyamatosan bővül. Továbbá decemberben elérhetővé tette az eSIM kártyát.
Az idei év is meglehetősen mozgalmas a vállalat számára, február elején jelentette be, hogy nevet vált, és a Telenort Yettelre cseréli egy hónapos átmeneti időszak után, március elején. Az orosz-ukrán háború kitörése is hatással volt a vállalatra, a roamingforgalma nagyot nőtt, és több ezer kommunikációs eszközzel segítette a menekülteket. Eközben a 3G-kivezetésén is dolgozik a szolgáltató, országosan júliusban kezdődik a 3G kivezetése, elsőként a 900 megahertzes hullámhosszon, aminek a ritkábban lakott vagy lakott területen kívüli térségekben lesz érezhető hatása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.