Kiemelkedő évet zárt a BioTechUSA, a nettó árbevétele tavaly meghaladta az 54,5 milliárd forintot, amely lényeges növekedés a 2020-as 35 milliárdos bevétele után – derült ki a vállalat pénzügyi beszámolójából. Ehhez a növekedéshez hozzájárult az is, hogy ismét stabil, növekvő pályára állították a nemrég felvásárolt Scitec Nutritiont és folytatták a BioTechUSA-val való összehangolását. A cég többcsatornás értékesítési stratégiával igyekszik tartani piaci pozícióját, jelenleg ugyanis Európa top öt étrend-kiegészítő gyártója és forgalmazója, több mint 100 országban, 24 webshoppal, 270 franchise üzlettel és 4500 partnerrel van jelen. A vállalat bevételének 76 százaléka exportból származott, a legnagyobb volumenben Németországban értékesített, amelyet Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Szlovákia, Olaszország, Csehország, Ausztria, Svédország majd Görögország követ. Az export mellett egyébként a belföldi kereskedelem is jelentősen növekedett, amelyhez hozzájárult az is, hogy elindult a Scitec törzsvásárlói program, megnyitották első új designos Scitec üzletüket az Etele Plázában, illetve első új designos Builder üzletüket Miskolcon.
A vállalat üzemi eredménye is emelkedett, 2,9 milliárd forintot ért el a 2020-as 2,7 milliárd után, illetve az adózott eredménye elérte a hárommilliárd forintot, vagyis félmilliárd forinttal haladta meg a cégcsoport 2020-as nyereségét.
A saját tőkét mintegy 600 millió forinttal emelte a vállalat, miközben a hosszú lejáratú kötelezettsége 2,1 milliárd forintról félmillió forintra csökkent. A vállalat korábban arról tájékoztatta lapunkat, hogy tavaly a munkavállalóinak 7,42 milliárd forint bruttó bért fizetett, és 15,88 milliárd forint értékben szerződött magyar alvállalkozóival. A cég beszámolója szerint az átlagos állományi létszám tavaly 1257 fő volt, köztük 711 fő szellemi és 546 fő fizikai alkalmazott volt.
Várhatóan az idei is erős év lesz a cégcsoportnak, megkezdte ugyanis minden korábbinál nagyobb beruházási hullámát, amelynek együttes értéke 11,5 milliárd forint, és amelyhez az állam 2,7 milliárd forintos támogatást biztosít. A fejlesztés során a vállalat létrehoz egy 18 ezer négyzetméter alapterületű, új szeletgyártó üzemet Szadán, amelyben évi 100 millió darab prémium fehérjeszeletet gyárt, és száz új munkahelyet is teremt. A szeletgyárat, valamint a hozzá tartozó raktári és szociális épületrészeket a Szada Ipari Park területén építik a meglévő logisztikai központ és gyártóüzem közelségébe. A beruházás a tervek szerint 2024 végére fog majd elkészülni. A szeletgyártó üzem építése mellett az év végéig befejezi a vállalat a Huszti úti irodaépületének rekreációs helyiségekkel és több száz további munkaállomással való bővítését, amely munkálatait tavaly kezdte el. Ezen felül a vállalat felállítja automata raktárát Szadán, illetve a cégnek a településen lévő központja a közeljövőben mintegy 7000 négyzetméterrel bővül, amely lehetővé teszi az optimális készletezést. Párhuzamosan zajlik a dunakeszi gyártóbázis korszerűsítése, valamint egyéb gyártástechnológiai beruházások is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.