A Killing Kittens nevű céget Emma Sayle alapította. Az üzletasszony Cambridge hercegnéjének volt a korábbi iskolatársa. Vállalkozását általában szextech cégnek is nevezi, lényegében azzal foglalkoznak, hogy exkluzív és hedonista bulikat szerveznek a világ több nagyvárosában is.
A részvényeket a brit pénzügyminiszter, Rishi Sunak által létrehozott Future Fund programon keresztül szerezte meg a kormány - írta meg a Financial Times. Ez az alap nyújtott az életben maradáshoz szükséges tőke injekciókat a pandémia alatt bajba került vállalkozásoknak. A koronavírus-járvány éveiben a Killing Kittens a csőd szélére sodródott, mivel a lezárások ellehetetlenítették a rendezvények szervezését. A Future Fund programban nyújtott kölcsönöknek van egy szokatlan záradéka. Ez azt jelenti, hogy a kölcsönért cserébe a megsegített vállalkozásokba fektetett pénz egy idő után a cégben lévő részesedéssé változik. Ilyen formában a brit kormány több vállalatban is szerzett részesedést, ilyenek a Bolton Wanderers labdarúgó csapat, vagy a Black Sheep Coffee üzletlánc.
A Future Fund ügyleteket az állami tulajdonú British Business Bank felügyeli. A pénzintézet megerősítette, hogy a programon keresztül részesedést szereztek a Killing Kittens-ben.
Emma Sayle, a vállalkozás alapítója, aki egyben a cég több mint 25 százalékos részvényese is, elmondta, hogy a szextexh cég a legutóbbi tőkebevonás alkalmával 1 millió fontot gyűjtött össze. Ez nagyjából 15 millió fontra teszi a cég értékét, amiből Sayle szerint a kormány 1,5 százalékos részesedéssel rendelkezik.
A kormány már profitált a ezen a beruházáson
- mondta Emma Sayle. A Killing Kittens a kezdeti években közösségi finanszírozási platformokon gyűjtött pénzt a működéséhez, mivel a hagyományos kockázatitőke-cégek nem voltak akarták támogatni.
2020-ban több kritikát is kapott a Future Fund program, amiért a támogatást nyújtott a Killing Kittens-nek. Sarah Champion munkáspárti képviselő akkor felszólította a kormányt hogy állítsa le kifizetéseket a cégnek. A kritikusok szerint a szexparti szervező cég etikátlan munkát végez.
Emma Sayle elmondta, hogy meglepték a kritikák. Szerinte cége a nők emancipációját tartja az egyik legfontosabb elvének, amit bizonyít, hogy az általuk szervezett bulikon csak a nők kezdeményezhetnek a férfiaknál. Hozzátette, hogy a Future Fund jelentős segítség, de nem csodaszer. Voltka hiteligénylők, akik a támogatás ellenére is csődbe mentek, a Killing Kittens viszont nem tartozott ezek közé. A Future Fund rendszert 2020 májusában hozták létre, hogy alternatív finanszírozást biztosítson a járvány idején bajba került, de egyébként gyorsan növekvő cégek számára, különösen azoknak, amik jellemzően kockázati tőkére támaszkodnak. A programon keresztül 1,1 milliárd fontot osztottak szét 1190 vállalkozás között.
A Future Fund szabványos feltételeket használt közzétett alkalmassági feltételekkel. A folyamat világos, hatékony módot biztosított arra, hogy a finanszírozást a lehető legszélesebb körben és a lehető leggyorsabban elérhetővé tegyék anélkül hogy hosszas tárgyalásokra lett volna szükség. Azok a pályázatok kaptak beruházást, amik megfeleltek az összes alkalmassági feltételnek
- olvasható a British Business Bank közleményében.
A Killing Kittens most azon dolgozik, hogy megvesse a lábát az Egyesült Álamokban is. Bővíteni kívánják a felnőtteknek szóló közösségi hálózatát. A vállalat adatai szerint 180 ezer tagjuk van, éves forgalmuk pedig nagyjából 1,4 millió font. A Financial Times információi szerint a cég forgalmának négyötöde az Egyesült Királysághoz köthető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.