BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hamarosan eléri a járvány előtti forgalmat a budapesti reptér

Budapesten nem tapasztalható a legtöbb európai repülőtérre jellemző káosz az utasforgalomban.

Júniusban a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma ismét átlépte az egymillió főt: 1 208 169-en fordultak meg a budapesti légikikötőben.

– közölte a Budapest Airport. Az év hatodik hónapja visszahozta a 2019-es számok 82 százalékát, vagyis a repülőtéri forgalom hónapról hónapra egyre közelebb kerül a járvány előtti utasszámhoz. 

Fotó: Móricz-Sabján Simon

A budapesti repülőtéren a dinamikus utasforgalom-növekedés ellenére nem tapasztalható a legtöbb európai légikikötőre jellemző fennakadás, az utasok kezelése gördülékeny és folyamatos. 

Júniusban a légitársaságok hetente átlagosan 15-20 járatot töröltek, a repülőgépek 68 százaléka időben, vagy legfeljebb 30 perc késéssel indult. Az induló járatoknál tapasztalt késések időtartama átlagosan 30 perc volt.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről jelenleg 108 város és 119 repülőtér érhető el, 30 légitársaság kínálatában. A legnépszerűbb úti célok között júniusban megjelentek a klasszikus nyaralóhelyek, például Barcelona, Antalya és Isztambul. Továbbra is a tíz legkedveltebb célállomás között van London, Amszterdam, Tel-Aviv, Frankfurt és Párizs.

A budapesti repülőtér kargóforgalma az április óta csökkenő globális légiáru-szállítási volumenek ellenére továbbra is stabil. Június hónapban a légiáru mennyisége 14 528 tonna volt, ami 4,6 százalékkal kevesebb mint 2021 júniusában, de a 2019-es adatokat 34,7 százalékkal meghaladja. Az év első hat hónapjában így már 98 536 tonna légiárut kezelt a repülőtér, és ha a tendencia folytatódik, jó esély mutatkozik egy újabb mérföldkő, az évi 200 ezer tonna kezelt árumennyiség elérésére.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.