A CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. és a Széchenyi István Egyetem közel 800 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert személyre szabható biztosítási termékek fejlesztésére – közölte a konzorciumot vezető CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. pénteken az MTI-vel.
A közleményben kiemelték, hogy a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott projekt összköltsége 1,44 milliárd forint.
A társaság az egyetemmel közösen a mesterséges intelligencia segítségével 2024-ig fejleszt a közép-európai piacon egyedülálló, személyre szabható biztosítási termékeket
– írták. A projekt célja a társaság versenyképességének további javítása piacorientált innovációs tevékenységgel – tették hozzá.
Polányi Zoltán, a CIG Pannónia Életbiztosító vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta, hogy a támogatás segítségével először egy új biztosítói alaprendszert fejlesztenek, amely mind a partnereik, mind pedig az ügyfeleik számára modern felületet biztosít majd. Később terveik szerint minden évben új termékeket kapcsolnak majd ebbe az alaprendszerbe, így
hosszú távon ez a megoldás alapozza meg az ötéves növekedési stratégiájukban meghatározott fejlődés informatikai kereteit
– jelezte.
Közös nevezőn a CIG és az MKB EgészségpénztárA biztosítótársaság növekedési stratégiájának része az ilyen típusú szerződéskötés. |
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. az első kilenc hónapban 828 millió forintra növelte az adózott eredményét az egy évvel korábbi 795 millió forinthoz képest; a cég tavaly 1,68 milliárd forint adózott eredményt ért el, 155 százalékkal többet, mint 2020-ban.
A társaság a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei pénteken 235 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 228 és 388 forint között változott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.