Azok a sajtóhírek, amelyek szerint a Liberty Steel Group utasítást adott a Dunaferr valamely működését érintő kérdésében, félrevezetők, mivel a Liberty Group még nem gyakorol tulajdonosi jogokat a dunaújvárosi székhelyű magyar vállalat felett – ismertette közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.
Ennek többek között azaz oka, hogy az értékesítés folyamata még nem zárult le teljesen, hiszen az Európai Unió fúziókontrollja jelenleg is zajlik, és csak annak befejezését követően kerülnek átadásra a tulajdonosi jogok. Az eljárás végéig a felszámolóbiztos gyakorolja a tulajdonosi jogokat és hozza meg a céget érintő stratégiai döntéseket.
A tárca közleménye kiemelte, hogy a Dunaferr a korábbi külföldi menedzsment felelőtlensége miatt vált fizetésképtelenné. A több ezer munkahely megvédése érdekében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium aktív szerepet vállalt a gyár megmentésében.
A felszámolási eljárásban egyedül a Liberty Steel adott be érvényes és nyertes pályázatot.
A GFM szerint a megjelent cikkek az értékesítés sikeres lezárását kockáztatják, és hátráltatják a cég sikeres megmentését. A Dunaferr kapcsán hozott operatív átmeneti döntések nem befolyásolják a cég hosszú távú működését és jövőképét.
Fontos mérföldkő a Dunaferr és a Liberty házassága, de rengeteg a teendő – interjúPont azért siker a Dunaferr eladása, mert Magyarországon a felszámolások általában bezárással végződnek. Az elmúlt 30 évben nem nagyon van példa arra, hogy egy termelő cég, amely ellen felszámolás indul, és reorganizálják, megmenekült volna – mondta a Világgazdaságnak Fábián Gergely, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium iparpolitikáért felelős államtitkára, aki szerint, ami a vasművel történt az elmúlt években, abból a streamingszolgáltatók egy nagyon izgalmas és szövevényes sorozatot is készíthetnének. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.