A Mavir Zrt. felügyelőbizottsága a június 27-i, rendkívüli ülésén úgy döntött, hogy június 28-n közös megegyezéssel távozik posztjáról Biczók András vezérigazgató. Feladatait június 28-tól Batta Gergő veszi át.
Batta Gergő a rendszerirányító operatív vezérigazgató-helyettese, mostani megbízása a feladatok átvételére vonatkozik, vezérigazgatónak nem nevezték ki. A Linkedinen található bemutatkozása szerint – a Mavir bejelentése nem ír róla részleteket – a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetemen két mérnöki diplomát szerzett. Az állami és magánszektorban szerzett tapasztalatot.
Batta Gergő erősen érdeklődik a tanítás, az emberek motiválása, a coaching, a vezetés és a menedzsment iránt. „Mind a magánéletben, mind a szakmai életemben a dolgok jobbá tételére fókuszálok, hogy segítsem az embereket a fejlődésben és céljaik elérésében, értékteremtést, megoldást találni a felmerülő problémákra. Mindig mindenben meg akarom találni a szépséget, mert mindennek van szépsége, de nem mindig és nem mindenki képes meglátni” – írja a Linkedinen.
Biczók András napra pontosan öt éve lépett be a Mavirhoz – olvasható a Mavir honlapján. Ez idő alatt a Mavirnak, mint kritikus infrastruktúra üzemeltetőnek jelentős kihívásokkal kellett megküzdenie. Hivatalba lépése után néhány hónappal robbant be a koronavírus-járvány első hulláma.
Vezetése alatt az iparágban a Mavir elsőként lépte meg a Covid terjedése elleni védekezésként jegyében a székház teljes lezárását, az operatív szolgálatok beköltözését, hogy a villamosenergia-rendszer zavartalanul működjön. Ezt követően ezt a gyakorlatot többen átvették és követték.
A járványhelyzet teljes megszűnése előtt újabb kihívást jelentett az ukrajnai háború kirobbanása, ami miatt Ukrajna és Moldova az együttműködő európai rendszerrel történő vészhelyzeti szinkronizációját kellett hetek alatt megoldani. Ebben a Mavir kiemelt vezető szerepet vállalt. Az ukrajnai háború következtében kialakult árválság érintette az energiapiacokat is, ami további kihívások elé állította a társaságot, beszerzési, likviditási és finanszírozási oldalról is egyaránt, azonban ezeket is sikerült megnyugtatóan kezelni. Mindeközben rendkívül dinamikusan nőttek a magyarországi időjárásfüggő kapacitások, néhány év alatt megháromszorozódtak az ipari napelem kapacitások, ami IT és infrastruktúra oldalon is jelentős volumenű fejlesztéseket tett és tesz szükségessé napjainkban is. A Mavirnak az idén és a következő években egyedül az infrastruktúra fejlesztésére éves szinten több mint 100 milliárd forintot kell fordítania a termelői és fogyasztói igények rohamos növekedése okán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.