BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Tiktok,App,Logo,Crossed,Out,With,Red,Ban,Sign,Displayed
ÜZLETRE HANGOLUNK

Ausztráliában is boszorkányüldözés indult a TikTok ellen

Az ausztrál kormányzati eszközökről is kitiltották a kínai ByteDance videómegosztó alkalmazását, a TikTokot, egy hírszerzési jelentésre alapozva. Kína szerint az ország politikai jellegű döntést hozott.

Ausztrália megtiltja a kínai ByteDance tulajdonában álló TikTok közösségi videómegosztó használatát a kormányzati dolgozók hivatalos eszközein, a biztonsági okokkal indokolt döntést Mark Dreyfus államügyész jelentette be kedden.

Tiktok,App,Logo,Crossed,Out,With,Red,Ban,Sign,Displayed
Fotó: Shutterstock

Közleményében Dreyfus arról tájékoztatott, hogy a belügyminisztériumnak összeállított hírszerzési jelentés nyomán meghozott döntés „a lehető leghamarabb” érvénybe lép.

Bár a rendelkezés értelmében a törvényhozók továbbra is használhatják a videómegosztót magántelefonjaikon, de többen – köztük Daniel Andrews, Victoria állam miniszterelnöke – máris bejelentették, hogy megszüntetik felhasználói fiókjukat.

A TikTok vezetése az ausztrál kormány döntését politikailag motiváltnak nevezte.

Semmi bizonyíték nincs arra, hogy a TikTok bármilyen formában is veszélyeztetné az ausztrálok biztonságát, ezért nem szabad másképp kezelni, minta többi közösségi felületet

– jelentette ki Lee Hunter, a TikTok ausztráliai és új-zélandi igazgatója.

Miért lett a TikTok az első számú közellenség?

Olyan, mint a többi közösségi média, de a nyugati kormányok mégis csak ezt akarják betiltani. A TikTok a kínai gyökerei miatt most a törvényhozók célkeresztjébe került.

A döntéssel immár az öttagú Five Eyes (Öt Szem) nevű hírszerzési szövetség minden országa – Ausztrália mellett Kanada, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Új-Zéland is – eltávolíttatta a megosztót a kormányzati kommunikációs eszközökről.

Hasonló intézkedést vezetett be Franciaország, Belgium és az Európai Bizottság is. A programmal kapcsolatban amiatt merülnek fel aggályok, hogy a kínai hatóságok és titkosszolgálatok adatokat gyűjthetnek a TikTokon, vagy az alkalmazáson keresztül befolyást gyakorolhatnak a felhasználókra.

Ausztrália és Kína között a viszony többször vált feszültté az utóbbi években. Kína egyebek között nehezményezi az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Ausztrália tervét, hogy Ausztráliát a legkorszerűbb, atommeghajtású támadó tengeralattjárókkal lássák el. Peking emellett többször szót emelt az Ausztrália, India, az Egyesült Államok és Japán alkotta Négyoldalú Biztonsági Párbeszéd (Quad) néven ismert biztonsági együttműködés ellen is.

 

Podcastok

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.