BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mesterséges intelligenciát építene a Tinder az alkalmazásába, hogy könnyebbé tegye a randizást

A világ egyik leghíresebb társkereső applikációjának fejlesztője azt állítja: több mesterséges intelligenciát is tesztelnek, hogy a randevúzást még egyszerűbbé tegyék a felhasználóknak.

Az egyszerűbb randevúzás érdekében a Tinder mesterséges intelligenciával (MI) tervezi felszerelni az alkalmazását. A társkereső applikációba olyan MI kerülne, amely segítene kiválasztani azt a képet a felhasználónak, amin a legjobban néz ki.

Happy,Handsome,Man,Takes,A,Selfie,Portrait,At,Vacation,Outdoor.
Happy handsome man takes a selfie portrait at vacation outdoor. Travel backpacker concept
Fotó: Shutterstock

A jövőben a mesterséges intelligencia döntheti el, hogy hogyan nézünk ki a legjobban. Legalábbis a Tinder társkereső applikáción ez lesz a helyzet, ha a fejlesztők élesítik az erre fejlesztett MI-t. A mesterséges intelligencia átnézi a felhasználó fotóit, és kiválogatja azokat, amelyeken az illető a legjobban mutat, hogy ezzel növelje az esélyt a randevúzásra. Az MI a felhasználó telefonján nézné át a fényképeket, ahonnan öt fotót választ ki a profilhoz.

A Tinder tulajdonosának, a Match Groupnak a vezérigazgatója, Bernard Kim szerint az MI így segíteni fog az embereknek a párkeresés okozta stressz mérséklésében, illetve magabiztosságot kölcsönözhet a szerelemre vágyóknak.

Valóban úgy gondolom, hogy a mesterséges intelligencia segíthet felhasználóinknak abban, hogy hatékonyabban, jobb profilokat építsenek, amelyek valóban megmutatják a személyiségüket

– vázolta a tervet Kim egy befektetőkkel és elemzőkkel folytatott beszélgetésen. Hozzátette, hogy a Match Group számos más MI-fejlesztést is végez annak érdekében, hogy kevesebb legyen a kínos helyzet ismerkedés közben, és mindenki minél hamarabb megtalálhassa a szerelmet.

A cég jelentése szerint a Tindernek több mint 75 millió felhasználója van.

A tervek szerint olyan MI-t is a programba akarnak építeni, amely megírja a felhasználók helyett a bemutatkozó szövegüket is. Ennek szükségességét azzal magyarázták, hogy egy felmérés szerint a felhasználóik harmada már most is a mesterséges intelligenciával készítteti el a bióját.

Tinder-szerű applikáció segíti a munkakeresést

Egy magyar fejlesztésű alkalmazás nemcsak hatékonyabbá teszi a munkára jelentkezést, de rengeteg új munkavállalót von be olyan feladatokba, amelyeket évek óta nehéz betölteni. A Giggle-nél a no-show, azaz a meg nem jelenés a munkára tartósan mindössze 2 százalék körüli az alkalmazást használók körében.

Bár a Tindernél hisznek a mesterséges intelligenciában, az Inner Circle társkereső alkalmazás kommunikációs vezetője, Crystal Cansdale más állásponton van. Szerinte az, hogy egyre többen az MI-vel készítenek társkereső profilt, azt jelenti, hogy az emberek belefáradnak az ismerkedésbe, vagy kiégnek a sorozatos kudarcoktól. Szerinte az MI rászabadítása ezekre a programokra a csalók malmára hajtja majd a vizet, akik hamis profilok mögül verik át a kétségbeesett embereket.

Már most is vannak olyan társkereső alkalmazások, amelyek aktívan használják az MI-t. A Teaser AI vívmányának segítségével csevegni lehet egy másik felhasználó MI-verziójával, hogy eldönthessük, akarunk-e vele élesben ismerkedni. A Blush rendszere arra használja az MI-t, hogy a felhasználók egy chatbottal gyakorolhassák a flörtölést, mielőtt egy valós személlyel kezdenének beszélgetni.

Egy kutatás az MI további veszélyeire hívta fel a figyelmet. Az Inner Circle felmérése szerint a férfi társkeresők 52 százaléka arra használja a mesterséges intelligenciát, hogy kisebb energiabefektetéssel minél több partnerrel tudjon kapcsolatot fenntartani egy időben.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.