Az egyszerűbb randevúzás érdekében a Tinder mesterséges intelligenciával (MI) tervezi felszerelni az alkalmazását. A társkereső applikációba olyan MI kerülne, amely segítene kiválasztani azt a képet a felhasználónak, amin a legjobban néz ki.
A jövőben a mesterséges intelligencia döntheti el, hogy hogyan nézünk ki a legjobban. Legalábbis a Tinder társkereső applikáción ez lesz a helyzet, ha a fejlesztők élesítik az erre fejlesztett MI-t. A mesterséges intelligencia átnézi a felhasználó fotóit, és kiválogatja azokat, amelyeken az illető a legjobban mutat, hogy ezzel növelje az esélyt a randevúzásra. Az MI a felhasználó telefonján nézné át a fényképeket, ahonnan öt fotót választ ki a profilhoz.
A Tinder tulajdonosának, a Match Groupnak a vezérigazgatója, Bernard Kim szerint az MI így segíteni fog az embereknek a párkeresés okozta stressz mérséklésében, illetve magabiztosságot kölcsönözhet a szerelemre vágyóknak.
Valóban úgy gondolom, hogy a mesterséges intelligencia segíthet felhasználóinknak abban, hogy hatékonyabban, jobb profilokat építsenek, amelyek valóban megmutatják a személyiségüket
– vázolta a tervet Kim egy befektetőkkel és elemzőkkel folytatott beszélgetésen. Hozzátette, hogy a Match Group számos más MI-fejlesztést is végez annak érdekében, hogy kevesebb legyen a kínos helyzet ismerkedés közben, és mindenki minél hamarabb megtalálhassa a szerelmet.
A cég jelentése szerint a Tindernek több mint 75 millió felhasználója van.
A tervek szerint olyan MI-t is a programba akarnak építeni, amely megírja a felhasználók helyett a bemutatkozó szövegüket is. Ennek szükségességét azzal magyarázták, hogy egy felmérés szerint a felhasználóik harmada már most is a mesterséges intelligenciával készítteti el a bióját.
Tinder-szerű applikáció segíti a munkakereséstEgy magyar fejlesztésű alkalmazás nemcsak hatékonyabbá teszi a munkára jelentkezést, de rengeteg új munkavállalót von be olyan feladatokba, amelyeket évek óta nehéz betölteni. A Giggle-nél a no-show, azaz a meg nem jelenés a munkára tartósan mindössze 2 százalék körüli az alkalmazást használók körében. |
Bár a Tindernél hisznek a mesterséges intelligenciában, az Inner Circle társkereső alkalmazás kommunikációs vezetője, Crystal Cansdale más állásponton van. Szerinte az, hogy egyre többen az MI-vel készítenek társkereső profilt, azt jelenti, hogy az emberek belefáradnak az ismerkedésbe, vagy kiégnek a sorozatos kudarcoktól. Szerinte az MI rászabadítása ezekre a programokra a csalók malmára hajtja majd a vizet, akik hamis profilok mögül verik át a kétségbeesett embereket.
Már most is vannak olyan társkereső alkalmazások, amelyek aktívan használják az MI-t. A Teaser AI vívmányának segítségével csevegni lehet egy másik felhasználó MI-verziójával, hogy eldönthessük, akarunk-e vele élesben ismerkedni. A Blush rendszere arra használja az MI-t, hogy a felhasználók egy chatbottal gyakorolhassák a flörtölést, mielőtt egy valós személlyel kezdenének beszélgetni.
Egy kutatás az MI további veszélyeire hívta fel a figyelmet. Az Inner Circle felmérése szerint a férfi társkeresők 52 százaléka arra használja a mesterséges intelligenciát, hogy kisebb energiabefektetéssel minél több partnerrel tudjon kapcsolatot fenntartani egy időben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.